تاریخ درج خبر : 1395/01/24
کد خبر : ۵۴۰۴۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه مطرح کرد

معاینه دندانپزشکی بیش از هفده هزارنفردرطرح تحول سلامت

محمد طاعتی در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن هفته سلامت از اجرای ویژه برنامه‌های این مناسبت در سطح شهرستان خبر داد و اظهار داشت: ایستگاه‌های سلامت در مرکز و وردوی های شهر  برپا و به شهروندان خدماتی از قبیل تست فشار خون و دیابت ارائه خواهند داد.

photo_2016-04-13_04-44-33

به گزارش سایت استان، رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه برگزاری همایش پیاده‌روی خانواده در روز جمعه را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت برشمرد و گفت: شعار هفته سلامت با عنوان «غلبه بر دیابت» نامگذاری شده و پیاده‌روی یکی از راه‌های پیشگیری و کنترل این نوع بیماری است.

طاعتی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت،یادآور شد: طرح‌ حاشیه‌نشینی شهر با ایجاد پایگاه‌های سلامت در مناطق کمتر توسعه یافته برگزار شده است.

این مسئول با بیان اینکه سه مرکز سلامت متشکل از هفت پایگاه سلامت در مناطق حاشیه‌ای شهر دهدشت راه‌اندازی شده است، افزود: این مراکز در مناطقی که دسترسی به خدمات بهداشتی مشکل است،در نظر گرفته شده ودارای امکانات متعددی ازجمله اینترنت  وسایرتجهیزات پزشکی میباشند و به شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت اختصاص دارد.

طاعتی تصریح کرد: در راستای طرح تحول سلامت طی سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۶۴ نفر معاینه دندانپزشکی شدند.

وی، جامعه هدف در اجرای طرح معاینه دهان و دندان را دو گروه زنان باردار و کودکان زیر ۱۲ سال دانست و گفت:در این طرح ۳ هزار مورد جرم‌گیری و ۱۳ هزار فیشرسیلانت در مدارس ابتدایی شهرستان انجام شد.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه تعداد مراکز درمانی در سطح شهرستان را ۱۷ مورد دانست و با بیان این‌که ۱۰۳ واحد خانه‌بهداشت به جامعه روستایی خدمات ارائه می‌دهند گفت: در سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال برای تعمیر و بالغ بر ۳ میلیارد ریال جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز مراکز بهداشتی هزینه شده است.

طاعتی احداث سالن کنفرانس برای برگزاری همایش و جلسات درحوزه سلامت رایاداورشد وگفت طرح ملی خود مراقبتی درسال ۹۵نیزتشکیل و از خانوار ها و ادارات مختلف یک نفربعنوان سفیرسلامت معرفی میشود.

وی به سرشماری الکترونیکی درسال ۹۵درقالب سامانه یکپارچه بهداشت(سیب )خبر داد و گفت دراین سامانه وزیرومدیران ارشد وزارت خانه میتوانند بر چگونگی امارنظارت مستقیم داشته باشند.

برگزاری مسابقات ورزشی ،نظافت فضای شهر با کمک شهرداری، سخنرانی کارشناسان بهداشتی درنمازجمعه ،نواختن زنگ سلامت وتجلیل از حامیان سلامت دیگر برنامه های هفته سلامت درشهرستان کهگیلویه  درهفته اول اردیبهشت  میباشد.

خبر و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد