تاریخ درج خبر : 1395/01/24
کد خبر : ۵۴۰۴۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
فرمانده سابق مرزبانی بوشهر و معاون نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد

سرهنگ حسن‌پورسوق مدیرکل حراست استانداری فارس شد

صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حراست استانداری فارس با حضور سیدمحمدعلی افشانی برگزار و «سرهنگ سیدمحمدلطیف حسن‌پورسوق» فرمانده سابق مرزبانی بوشهر، به درخواست استاندار به سمت مدیرکل حراست استانداری فارس منصوب شد.
افشانی در این مراسم با برجسته خواندن شخصیت انسانی سرهنگ حسن‌پور، اظهار داشت: حرمت انسان ها و حقوق آنها فراتر از آن است که که این پست ها و مناصب بخواهد تعرضی به آن داشته باشد.

استاندار فارس افزود: رعایت حقوق انسان ها برای همگان خصوصاً در حوزه حراست یک ضرورت قلمداد می شود.

مهندس افشانی گفت: وجود جریان های سیاسی متفاوت برای جامعه یک ضرورت و نیاز می باشد از این رو حراست ها باید همه افراد را به صورت واحد در نظر بگیرند و سلیقه ای عمل نکنند.

استاندار فارس افزود: مبنای انتخاب مدیران باید توانایی آنها در انجام ماموریت، سلامتی مالی و اخلاقی و پایبندی به اجرای سیاست های عمومی دولت باشد.

وی به سخنان حضرت علی(ع) در نهج البلاغه و همچنین به هدف قیام امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: هدف همه امامان اصلاح امور جامعه و احیای امر به معروف و نهی از منکر بوده و بیانگر این است که اصلاح بین مردم در اوج اهمیت قرار دارد.

مهندس افشانی ادامه داد: حراست ها باید به این مورد توجه ویژه داشته باشند و در بررسی افراد، صلاح جامعه و فرد را در نظر بگیرند و با سعه صدر انجام وظیفه نمایند.

استاندار فارس گفت: درست است در برخی از مواقع دافعه لازم است اما بیشتر باید جاذبه داشته باشیم و اگر موردی هم پیش آمد در ابتدا با تذکر برخورد کنیم شاید با همین تذکر مشکل حل شد و نیازی به قدرت دافعه نباشد.

وی گفت: حراست ها باید در جهت سالم سازی دستگاهها تلاش کنند و در کمال صحت و در نهایت سرعت، اطلاعات دقیق را به مدیران گزارش دهند.

مهندس افشانی بر تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و افزود: کلمه ارباب رجوع دارای بار معنایی بسیار بزرگی می باشد و ما نباید نقش اربابی را برای مردم بازی کنیم و باید حرمت آنها را گرامی بداریم.

استاندار فارس بر لزوم احساس مسئولیت مدیران تاکید کرد و ابراز داشت: مردم در طول این دوران سختی های زیادی را تحمل کرده اند و باید تلاش شود تا امید در مردم ایجاد شود.

مهندس افشانی گفت: امنیت و آرامش در درون و بیرون سازمان مورد نیاز می باشد و هرگاه خانه ای آرام بود آرامش به همسایه آن نیز خواهد رسید.

وی اظهار داشت: وحدت و یکپارچگی و انسجام در سیستم بیانگر آمادگی خدمت به مردم می باشد.

گفتنی است در این مراسم از خدمات تدین مدیر کل سابق حراست استانداری فارس تجلیل و سید محمد لطیف حسن پورسوق به عنوان مدیر کل جدید حراست معرفی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حسن گفت:

  جناب سرهنگ حسن پور
  خیلی خوشحال شدمً
  مایه افتخارمان است
  موفق و مؤید باشید

 • ناشناس گفت:

  جناب آقای حسن پور انسانی صالح ومتدین که مایه فخر و سر بلندی استان است به وجودش افتخار و از خداوند عزوجل برای ایشان طول عمر مسئلت می کنیم.

پربازديد