تاریخ درج خبر : 1395/01/26
کد خبر : ۵۴۰۵۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه «روشنفکر» در خصوص انتخابات بویراحمد

مهدی روشنفکر کاندیدای دهعمین دوره انتخابات مجلس بیانیه‌ای صادر کرده است که از منظر شما خوانندگان گرامی می‌گذرد.

به گزارش سایت استان، متن این بیانیه به شرح زیر است؛

انتخابات هفتم اسفند ماه ۱۳۹۴ دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان های بویراحمد و دنا با مشارکت و حرارت بی نظیر مردم شریف، از رویدادهای سیاسی عبرت آموز و ماندگاری بود که درستی یا نادرستی رفتار و گفتار جریان های سیاسی در ترازوی آراء و اندیشه های مردم قرار گرفت و نمادی از دموکراسی و مردم سالاری دینی در تعیین حق سرنوشت به نمایش گذاشته شد و یقینا این نمایش شکوهمند، نشان افتخار دیگری بر سینه ستبر دنا نشینانی بود که به مصداق آیه شریفه « صدقوا ما عاهدوا الله » عهد و پیمان خود را با آرمان های امام راحل (ره) در سرزمین شایستگان تجدید نمودند.

اما در کنار حلاوت حضور و نشاط مردم، یک حقیت تلخ نیز از چشم دور نماند که با دامن زدن به بداخلاقی ها و اقدامات اختلاف برانگیز و با درپیش گرفتن مشی افراط و تفریط تبلور یافت؛ عدم رعایت اخلاق و گفتمان اسلامی، صحنه های تأسف برانگیزی را به وجود آورد و قطعا این رفتارهای نامتعارف، عمل سیاسی را در معرض آفات و آسیب های ناخوشایندی قرار داد و روح و روان جامعه و هر انسان آزاده ای را بشدت متأثر و رنجور ساخت. البته یقین داریم که می توان با التزام عملی به تعالیم ارزشمند اسلامی رقابت های دیروز را به رفاقت های امروز و فردا بدل کنیم و این مهم تنها با وحدت و همدلی میسر خواهد شد؛ لذا برای قدردانی از حضور گسترده و معنادار مردم عزیز در خلق حماسه سیاسی هفت اسفند و فراهم سازی زمینه وفاق، جریان ها و گروه های سیاسی را با همه سلایق مختلف دعوت به اتحاد، اعتماد، و ایجاد فضای تعامل می نماییم تا آینده ای آباد و باشکوه برای دیارمان به ارمغان آوریم؛ چرا که با وجود تفاوت در دغدغه ها و سلایق، همگی از درد مشترک و بزرگ توسعه نیافتگی در مناطق مختلف استان رنج می بریم.

برای رهایی از این درد بزرگ و خروج از این خلأ تاریخی و عمیق و در راستای نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری با نام « اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل » ، ما نیز در قلب و اندیشه خود معتقدیم که با عنایت به فرمایشات حکیمانه ایشان، همچنان اقتصاد و اشتغال دغدغه مهم و اولویت دار مردم شریف این خطه و دیار می باشد؛ علی الخصوص اشتغال برای جوانان برومندی که همیشه با حضور پرنشاط خود، به عرصه های مختلف از جمله عرصه انتخاباتی نفسی دوباره می بخشند. برای عبور از موانع و چالش های اقتصادی و عدم توسعه، بهترین رویکرد را می توان در بهره جوئی از منابع و ظرفیت های انسانی نخبگان جوان – که سرمایه ارزشمند ما هستند- و کنار گذاشتن منفعت های شخصی و جناحی جستجو کرد؛ بطوریکه عقلانیت جایگاه ویژه ای در برنامه ها و عملکردهای سازمانی و مدیریتی داشته باشد تا بتوانیم با تکیه بر عنایات پروردگار پاسخگوی نیازها و مطالبات اصلی مردم شریفمان باشیم.

در پایان لازم می دانم از همه دست اندرکارانی که صادقانه در برگزاری این انتخابات تلاش های گسترده نمودند؛ اعم از مجموعه شورای محترم نگهبان، کارکنان و کارمندان سطوح مختلف وزارت کشور، نیروهای انتظامی و امنیتی و سایر نهادها و سازمان ها که با نظارت و تلاش مستمر سعی در ایجاد امنیت و آرامش و بسترسازی برای برگزاری انتخابات را نمودند تشکر نمایم. اما سپاسگزاری و قدردانی فراوان خود را تقدیم همه مردم شریف شهرستان بویراحمد و دنا می دارم که با صداقت و محبت خویش، بنده و یا دیگر نامزدهای محترم حاضر در رقابت انتخاباتی اخیر را مرهون انتخاب خود نمودند؛ با تواضع و خضوع سر تعظیم در برابر عظمت شما فرود می آوریم. و در این میان از کسانی که دلبستگی ویژه خود را به گفتمان « صدای وحدت » نشان دادند و سخاوتمندانه با فعالیت های چشمگیر شبانه روزی، زحمات فراونی را متقبل و متحمل شدند، صمیمانه تشکر می نمایم. این برادر کوچک شما در همراهی این مسیر و بسط و تقویت گفتمان وحدت بخش، همیشه نیازمند مشورت ها، رهنمون ها، و پیشنهادات شما بزرگواران بوده و خواهم بود و برای همگان طلب خیر از درگاه خداوند منّان دارم.

و آخِر دَعوَانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین

مهدی روشنفکر/فروردین ۱۳۹۵

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رامین بهادر گفت:

    جناب آقای دکتر روشنفکر بسیار تشکر از اینکه به فکر مردم شریف شهرستان های بویراحمد و دنا هستید و مشکلات آنها را دغدغه فکری خود میدانید انشاءالله که با حمایت مردم شریف این دو شهرستان و با پیروزی و موفقیت جنابعالی در دوره بعدی انتخابات برگ زرین دیگری از دیار ورق بخورد و شاهد شکوفایی در منطقه باشیم.

پربازديد