تاریخ درج خبر : 1395/01/27
کد خبر : ۵۴۰۶۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

 قطع ارتباط 200 روستا در کهگیلویه

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه بارش های سیل آسا سه روز گذشته در این استان خسارت جانی بهمراه نداشت از قطع راه ارتباطی بیش از 200 روستا در شهرستان های کهگیلویه و لنده خبر داد.

سید-موسی-خادمی-430x247

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی افزود: بر اساس براورد اولیه بارش های سیل آسا و تگرگ در این مدت بیش از دو هزار میلیارد ریال خسارت به تاسیسات زیربنایی، ابنیه، مسکن روستایی، کشاورزان، دامداران و زیرساخت های عمرانی این استان وارد کرده است.

وی از قطع بیش از 200 کیلومتر راه ارتباطی در مناطق عشایری این استان خبر داد و گفت: بارش های سیل آسا بهمراه طوفان و وزش بادهای سهمگین نیز موجب قطع خدمات آب ، برق و تلفن در شهرستان لنده طی ساعاتی از شبانه روز گذشته شد.

خادمی با بیان اینکه میزان دقیق خسارت سیل نیاز به برآورد دقیق دارد و این امردرحال بررسی است ، تصریح کرد: نیروهای راهداری و سایر دستگاه های خدمات رسان و امدادی به طور شبانه روز مشغول خدمات دهی و بازگشایی جاده ها در مناطق روستایی و عشایری هستند.

خادمی شاخص آسفالت راه های روستایی در این استان را نیز حدود 42 درصد اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان خسارات و قطعی ارتباط در روستاها در حوزه جاده های خاکی و شوسه بوده است.

کهگیلویه وبویراحمد دارای حدود 6 هزار کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی است که از یان میزان حدود چهار و 500 کیلومتر ان روستایی است.

بارش شدید و کم سابقه باران و وقوع سیل همراه با طوفان ظرف سه روز گذشته تمامی نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد را در نوردیده است.

بارش باران در برخی مناطق کهگیلویه وبویراحمد (قلعه رئیسی) تا ظهر امروز 145میلیمتر گزارش شده بود و برف نیز ارتفاعات کوه دنا، مناطق مجاور شهر یاسوج همچون منطقه کاکان و مله شوره را نیز سفیدپوش کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد