تاریخ درج خبر : 1395/01/28
کد خبر : ۵۴۰۷۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -
آیت الله ملک حسینی:

مدیران صنعتی استان از ظرفیت آیین نامه های سیال در راستای فراهم آوردن زیرساخت های توسعه استفاده کنند

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد در دیدار مدیران صنعتی استان گفت: در راه فراهم آوردن زیرساخت های توسعه اگر آیین نامه هایی سیالی وجود دارد که بشود از آن صرف نظر کرد و به سمت حل مشکلات یا بر آن تاکید کرد به سمت حل مشکلات به آنها پناه ببریم و زمینه رشد و شکوفایی استان را فراهم کنیم.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: اگر قوانین و ضوابط نباشند افراد سودجو تمامی منابع و معادن استان را غارت میکنند و از سویی اگر قوانین، ضوابط و آیین نامه ها باشند بسیاری از این منابع در عرصه اقتصاد معطل می مانند پس رهایی از قانون یعنی سودجویی و کثرت قوانین یعنی محدودیتی که جلوی شکوفایی را میگردد که می بایست در این زمینه نهایت دقت شود.
وی گفت: بخشی از زیر ساخت های اقتصاد مقاومتی باید در گذشته اتفاق می افتاد و اکنون این پیچیدگی قوانین و محدویت ها در همه بخش ها وجود دارد که باید زمینه سازی لازم در خصوص کاهش این پیچیدگی ها انجام پذیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: یکی از طرح هایی که دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی تصمیم به اجرای آن گرفت طرحی است که در بعضی از کشورها اجرا شده و باید مشابه سازی و اصلاح شود.
آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: کارشناسان امروز جامعه ما که عالمان اقتصادی هستند با مشاهده و بررسی، بسیاری از طرح ها و الگوهایی که برای برون رفت از مشکلات در بسیاری از کشورها همچون ترکیه و برزیل اجرا شده را با اصلاح در کنار مشابه سازی و تلفیقی از حرکت دولت و ملت باید در درون کشور اجرایی نمایند.
وی اظهار داشت: امروزه زیرساخت یعنی آن جزیی که دولت باید در اختیار بخش ها و نهادهای مردمی قرار دهد تا ترکیبی از زیرساخت و روساخت حیثیت اقتصادی جامعه را بسازد و در بحث زیرساخت باید اتفاقی فراتر از آنچه به ذهن می آید باید صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در راه فراهم آوردن زیرساخت های توسعه اگر آیین نامه هایی سیالی وجود دارد که بشود از آن صرف نظر کرد و به سمت حل مشکلات یا بر آن تاکید کرد به سمت حل مشکلات به آنها پناه ببریم و زمینه رشد و شکوفایی استان را فراهم کنیم.
آیت الله ملک حسینی خاطر نشان کرد: بدون شک ضرورت امروز ما ایجاد فضا در جهت سرمایه گذاری ها اعم از سرمایه گذار داخلی و افرادی که می توانند فعالیت کنند و توان ریسک کردن را دارند و چه تجربه کار و چه از بیرون سرمایه گذارانی بیایند و موجب بالندگی اقتصادی استان بشوند و وجود امنیت و همراهی و حمایت از سرمایه گذار و کاهش بروکراسی ها و موانع عواملی مهم در جذب سرمایه گذار در استان خواهد بود.
وی در پایان گفت: امروزه دخالت در حوزه ای که تخصص شخص نیست به صورت آفتی در جامعه درآمده است و اثرگذاری یک کار زمانی است که هر کاری به صاحب فن و تخصص همان کار واگذار گردد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد