تاریخ درج خبر : 1395/01/28
کد خبر : ۵۴۰۷۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

چهره زشت کوچه‌ها در پایتخت طبیعت ایران + تصویر

یاسوج شهری که به نام پایتخت طبیعت ایران معروف است، کوچه‌هایی دارد که هیچ مناسبتی از نظر شکل و شمایل با نام پرطمطراق پایتختی طبیعت ندارد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، شهر یاسوج یکی از شهرهای کم سن و سال به شمار می‌رود که قدمتی در حدود نیم قرن بیشتر ندارد.

یاسوج اما خیلی زود رشد کرد و اکنون به شهری بزرگ با جمعیتی بیش از 100 هزار نفر تبدیل شده که هر روز نیز بر وسعت و جمعیت آن افزوده می‌شود.

این شهر علاوه بر جمعیت ساکنی که دارد به دلیل مرکز استان بودن روزانه هزاران نفر دیگر را در خود جای می‌دهد؛ مردمی که از دیگر نقاط استان برای پیگیری کارهای اداری خود به سازمان‌ها و ادارات‌کل در شهر یاسوج مراجعه می‌کنند.

علاوه بر این در برخی از فصول سال از جمله در تابستان و حتی زمستان تعداد زیادی مسافر و گردشگر وارد این شهر می‌شوند که اگر مدیریت درستی بر شهر حاکم باشد منبع درآمد خوبی برای چرخاندن چرخ‌های شهر یاسوج خواهد بود.

با داشتن ظرفیت‌های این چنینی شهر یاسوج باید از نظر چهره و ظاهر شهری با سایر شهرهای استان تفاوتی داشته باشد که متأسفانه این چنین نیست و برخی از نقاط شهر حتی در مرکز آن بیشتر به روستایی دور افتاده و یا شهری متروکه شبیه است تا مرکز استان و مهم‌تر از همه شهری با نام پرطمطراق پایتخت طبیعت ایران…

قدم که در برخی از کوچه‌های یاسوج بگذاری شباهتی با کوچه‌های مرکز استان ندارد و می‌توان به جرأت گفت که نازیباترین مرکز استان در کشور شهر یاسوج است.

یقین داشته باشیم که اگر طبیعت خدادادی نبود و این شهر برای مثال در کویری همچون یزد و سیستان و بلوچستان قرار داشت به هیچ وجه نمی‌شد که نام آن را مرکز استان گذاشت.

قابل توجه مسئولان شهری که باید توجه بیشتری به معابر و اماکن شهر داشته باشند هر چند که در یکی دو سال اخیر به همت محمدعلی جاوید شهردار فنی یاسوج کارهای خوبی در آن انجام شده اما نمی‌توان به صرف کارهای خوب انجام دادن، از گوشه‌ دیگر شهر غفلت کرد و شاهد تصاویر نامطلوب بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد