تاریخ درج خبر : 1395/01/28
کد خبر : ۵۴۰۷۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شعار ‘هر مدیر یک نیکوکار’ در جشنواره هجدهم خیرین مدرسه ساز محقق شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شعارهای مهم ‘هر مدیر یک نیکوکار’ و ‘هر بانک یک مدرسه’ در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز این استان محقق و اجرا شود.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس شعار ‘هر مدیر یک نیکوکار’ باید هر کدام از مدیران اجرایی این استان اقدام به شناسایی یک فرد نیکوکار بومی و یا غیربومی کرده و با بیان مشکلات و نیازهای آموزشی استان وی را ترغیب به شرکت در جشنواره هجدهم خیرین مدرسه ساز و کمک به ساخت مدرسه کند.

وی بیان کرد: منظور از شعار ‘هر بانک یک مدرسه’ نیز آن است که مدیران بانک های عامل دولتی و یا خصوصی کهگیلویه و بویراحمد پس از رایزنی با مسئولان بانک مرکزی خود هزینه ساخت یک مدرسه حداقل چهار یا پنج کلاسه یا بیشتر در این استان را تامین کنند.

خادمی اظهار کرد: به منظور تحقق مطلوب هر دو شعار باید آمار، ارقام و اطلاعات مورد نیاز در مورد مشکلات و کمبودهای آموزشی کهگیلویه و بویراحمد از سوی اداره های کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس این استان در اختیار مدیران اجرایی و مسئولان بانک های عامل دولتی و خصوصی استان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: معافیت ها و بخشودگی های مالیاتی اعمال شده در کهگیلویه و بویراحمد از سوی اداره کل اقتصاد و دارایی و یا امور مالیاتی این استان نیز برای ساخت مدرسه در استان هزینه شود.

خادمی خواستار همکاری، تلاش و همت جدی مسئولان اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری هر چه مطلوبتر و باشکوه تر جشنواره هجدهم خیرین مدرسه ساز در این استان شد.

وی ابراز داشت: برای تامین اعتبار مورد نیاز اجرای برنامه های امسال هفته بزرگداشت مقام معلم در کهگیلویه و بویراحمد و تجلیل از معلمان نمونه استان نامه ای به وزیر آموزش و پرورش نوشته شود و بخش دیگری از این هزینه نیز در استان تامین خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز این استان 28 اردیبهشت ماه امسال و با حضور خیرین بومی و غیربومی در یاسوج برگزار می شود.

هادی زارع پور افزود: ستاد پیگیری امور این جشنواره به ریاست فتاح محمدی معاون سیاسی، امنیتی و فرهنگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و فعال شده است.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره های شانزدهم و هفدهم خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد در تهران در سال های 93 و 94 نتایج مهمی به دنبال داشت و در معرفی ظرفیت ها، آداب، رسوم و سنن این استان موثر بود.

زارع پور اظهار کرد: شهرستان بویراحمد و به ویژه شهر یاسوج و مناطق حاشیه ای آن از قبیل مادوان ها، بلهزار و سرآبتاوه به دلیل مهاجرپذیر بودن و افزایش سالانه شش تا هفت هزار نفر به جمعیت دانش آموزی آنها دارای کمبود فضای آموزشی هستند.

وی عنوان کرد: سعی خواهد شد که افراد نیکوکار شرکت کننده در جشنواره هجدهم خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد برای ساخت مدارس بیشتر در شهرستان بویراحمد از جمله شهر یاسوج و مناطق حاشیه ای آن توجیه و ترغیب شوند.

زارع پور ابراز داشت: باید واقفان کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش به سوی امر مقدس مدرسه سازی هدایت شوند زیرا ظرفیت مهم وقف در این زمینه در استان مغفول مانده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: زمان برگزاری امتحانات داخلی پایان سال مدارس استان در سال 95 تعیین شده و بر این اساس در مقطع ابتدایی مناطق گرمسیری 25 اردیبهشت تا پنجم خرداد و مناطق سردسیری نیز از 28 اردیبهشت تا 10 خرداد، در دوره متوسطه اول از 25 اردیبهشت تا 17 خرداد و در مقطع متوسطه دوم از 26 اردیبهشت تا 17 خردادماه برگزار می شود.

زارع پور گفت: امسال در پایه های اول تا پنجم ابتدایی در کهگیلویه و بویراحمد همچون دیگر نقاط کشور امتحان برگزار نمی شود و ارزشیابی به طور کیفی – توصیفی است و آزمون پایه ششم ابتدایی نیز به صورت منطقه ای برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: امسال وزارت آموزش و پرورش به دلیل کمبود منابع مالی هیچ اعتباری در زمینه برگزاری برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از معلمان نمونه در نقاط مختلف کشور به اداره های کل آموزش و پرورش استان ها اختصاص نمی دهد.

زارع پور اظهار کرد: حدود سه میلیارد ریال برای برگزاری برنامه های امسال هفته بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از معلمان نمونه کهگیلویه و بویراحمد برآورد شده است.

وی عنوان کرد: انتخاب معلمان نمونه کهگیلویه و بویراحمد برای تجلیل از آنها در هفته بزرگداشت مقام معلم امسال به دلیل وجود مشکلات مالی واقعی تر شده و ملاک ها و معیارهای جدیدی لحاظ می شود.

زارع پور ابراز داشت: بر اساس یک طرح ملی ابلاغ شده از سوی وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان سال های 84 تا 94 در کشور می توانند برای ارتقا و ترمیم معدل دروس نهایی سال سوم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی خود در مدارس بزرگسالان نام نویسی کرده و این دروس را به طور مجدد آزمون دهند.

وی افزود: از آنجا که قرار است دروس نهایی سال سوم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی به میزان 25 درصد در آزمون سراسری کنکور لحاظ شود این طرح تدوین و مصوب شده است.

زارع پور گفت: هزینه نام نویسی از دانش آموزان متقاضی شرکت کننده در این طرح در کهگیلویه و بویراحمد حداقل 300 هزار ریال برای هر درس است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با رویکرد گسترش عدالت آموزشی برگزار می شود.

جهان محرابی افزود: هفت کمیته برای برگزاری مطلوب این جشنواره در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و فعال شده که شامل کمیته های پشتیبانی، حفاظت فیزیکی، سمعی و بصری، ثبت اطلاعات، روابط عمومی و امور فرهنگی، نمایشگاه و امور بانوان است.

وی بیان کرد: اعضای این هفت کمیته مشخص و شرح وظایف آنان نیز تعیین و اعلام شده است.

محرابی اظهار کرد: اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و تبلیغات محیطی لازم برای حضور گسترده خیرین بومی و غیربومی در جشنواره هجدهم خیرین مدرسه ساز در کهگیلویه و بویراحمد انجام شود.

وی عنوان کرد: سنت حسنه وقف در کهگیلویه و بویراحمد به سوی ساخت مدرسه در استان سوق داده شود زیرا می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد.

محرابی ابراز داشت: در جشنواره های شانزدهم و هفدهم خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد که در تهران برگزار شد به ترتیب 140 میلیارد ریال و 126 میلیارد ریال از سوی خیرین بومی و غیربومی تعهد شد.

وی افزود: تاکنون 55 درصد از تعهدات جشنواره شانزدهم و 70 درصد از تعهدات جشنواره هفدهم خیرین مدرسه ساز محقق و جذب شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد