تاریخ درج خبر : 1395/01/29
کد خبر : ۵۴۰۸۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج در نشست شورای ترافیک:

یاسوج نباید به شهر سرعت گیرها تبدیل شود

شهردار یاسوج با بیان اینکه سرعت‌گیرها در شهر یاسوج باید بر اصول کارشناسی ایجاد شود و قرار نیست که هر کسی در هر مکانی مدرسه‌ای و یا مهد کودک راه‌اندازی کرد، همان جا سرعت گیری ساخته شود،گفت: مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نباید به شهر سرعت‌گیرها تبدیل شود.

جاوید

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، جلسه شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست پژمان نیک‌اقبالی و با حضور اعضای این شورا در سالن ستاد بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این جلسه پیرامون محور یاسوج – سی‌سخت و برخی از محورهای استان کهگیلویه و بویراحمد و تقاطع‌ها و نقاط حادثه‌خیز شهر یاسوج بحث و تبادل نظر شد.

یکی از مصوبه های این جلسه نصب سرعتگاه در برخی از مناطق مرکز استان بود که در این بین اعتراض شهردار مرکز استان نسبت به سخنان مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان را در بر داشت.

محمد علی جاوید شهردار یاسوج  با بیان اینکه سرعت‌گیرها در شهر یاسوج باید بر اصول کارشناسی ایجاد شود و قرار نیست که هر کسی در هر مکانی مدرسه‌ای و یا مهد کودک راه‌اندازی کرد، همان جا سرعت گیری ساخته شود،گفت: مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نباید به شهر سرعت‌گیرها تبدیل شود.

وی با بیان اینکه هر کس که می‌خواهد مدرسه‌ای افتتاح کند بهتر است که با مشارکت و همفکری شهرداری یاسوج اینکار صورت گیرد نه اینکه بدون کارشناسی دست به این اقدام بزند،خاطر نشان کرد:نمی شود هرکجا یک سرعت گیر نصب کرد و باعث به خطر افتادن جان مردم شد.

جاوید با بیان اینکه ۱۰ تقاطع حادثه‌خیز داریم که با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و دستگاه‌های مربوطه در راستای رفع مشکلات این نقاط اقدام می‌کنیم و هر جایی را که پلیس تشخیص داد سرعت گیرها را ایجاد می‌کنیم،بیان کرد: در حال حاضر جانمایی و ساماندهی چهار نقطه از این دوربرگردانها انجام گرفته و مابقی نیز در وقت معین انجام خواهد گرفت.

وی تکمیل انتهای بلوار عدل نرسیده به پل سوم بشار را یکی از مهمترین اولویت های شهرداری در ساماندهی بلوار ها دانست و افزود: با برنامه های ریزی های بعمل آمده خواهان تسریع در عملیات عمرانی مرکز استان هستیم.

شهردار یاسوج در بخش دیگری از سخنان خود به ادغام سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری یاسوج اشاره کرد و گفت: با ادغام این دو سازمان، سازمان حمل و نقل بار و مسافربری به منظور رفع معضلات شهری یاسوج تشکیل گردید و امید است شاهد تحولات بسیار خوبی در حوزه حمل و نقل مرکز استان باشیم و شهرداری هم نهایت همکاری را با این سازمان خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد