تاریخ درج خبر : 1395/01/29
کد خبر : ۵۴۰۸۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -
طیب زاده سوق

عقب نشینی تعجیلی عدل هاشمی از وعده های انتخاباتی خود

بنام خداوند جان و خرد/ کزین اندیشه بر نگذرد.

بیش از یک ماه از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کهگیلویه بزرگ می گذرد که نماینده منتخب این دیار قبل از تایید شدن اعتبارنامه نمایندگی اش در مجلس ، بدون داشتن سمت و عنوان رسمی و خارج از تشریفات و عرف اداری این روزها جلساتی با چند تن از مسئولین استان و شهرستان برگزار کرده که فارغ از غیر معمول بودن این برنامه ها ، تنها خروجی این جلسات هم ، عقب نشینی تعجیلی نماینده منتخب از وعده های غیر مدون و غیر استاندارد خود در زمان تبلیغات بوده که این عقب نشینی هم از صحبت ها و سخنرانی های اخیرشان برای قاطبه مردم محرز گردیده و هر کس هم به نوعی آن را تفسیر میکند.

نماینده منتخب با وعده های همچون ایجاد کارخانجات بزرگ صنعتی،ساخت راه های مواصلاتی گوناگون،حل مشکل بیکاری و اشتغال آفرینی در کمترین زمان، توانسته آرا مردم شریف کهگیلویه بزرگ را جذب و صندلی سبز بهارستان را فتح نمائید و حال این وعده های فاقد برنامه ریزی مدون و اصولی ، همراه نبودن با برنامه های توسعه ۵ساله و چشم انداز ۲۰ ساله ، بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حاکم بر کشور و فقط به توصیه مشاوران جهت گذر از ماراتن سخت انتخابات بوده و با صحبت ها و سخنرانی های اخیرشان در جلسات مختلف در خصوص برنامه آینده کاری خود مغایرت داشته و هیچ گونه همخوانی هم ندارد که قرائن و شواهد نشان می دهد این مهم از هم اکنون باعث ناامیدی و سرخوردگی در قاطبه مردم کهگیلویه بزرگ شده است…

عقب نشینی نماینده منتخب از وعده های گفته شده خود زمانی نمود عینی پیدا کرده که در جلسه ی اخیر خود با فرمانداران۲شهرستان کهگیلویه و چرام اعلام نموده ((ما نباید به حمایت های دولت چشم ببندیم و از دولت انتظار داشته باشیم و امیدی هم که به پسا برجام نیست پس می بایست بنیاد برکت جهت محرومیت زدائی و سازمان اقتصادی کوثر بمنظور سرمایه گذار را به منطقه بیاوریم)).

ولی سردار خود که سالها لباس رزم بر تن داشته می داند که پس از یک پاتک موفقیت آمیز، این روزها چه نوع عقب نشینی تاکتیکی را اتخاذ و بکار بگیرد تا بیش از این باره وعده های انتخاباتی مورد حملات گسترده افکار عمومی در عصر ارتباطات از طریق رسانه ها و فضاهای مجازی قرار نگیرد ولی این روزها در اقصی نقاط منطقه مردم از یکدیگر می پرسند؛

حال چرا پس از انتخابات باید گفته شود که نباید به حمایت های دولت چشم بست و آیا قبل از اعلام این وعده های رنگ و لعاب دار به شرایط سخت دولت واقف نبوده اند.پس اگر ما به دولت جمهوری اسلامی ایران دل نبندیم و انتظار نداشته باشیم پس حتما باید به دولت های غربی یا عربی چشم ببندیم که مشکلاتمان را حل کند.

آیا این حرف ها مصداق عینی توهین به شعور مردم نیست که پس از انتخابات و جلب آرایمان گفته شود نباید به دولت چشم بست چون پشت این حرف می تواند جریانات گوناگونی باشد که ما مردم از آن بی خبریم.

مگر شما و ما مردم در جریان مشکلات امروزه مملکت منجمله بیکاری،تورم،رکود و …. نبوده ایم که اکنون بخواهید ما را آگاه کنید.

شاید مردم از دولت چشم انتظار نداشته باشند ولی از نماینده منتخب انتظار دارند بر اساس وعده های خود عمل و اعتبارات و حمایت های دولت را به منطقه بیاورد نه اینکه مردم را دلسرد به آینده کرد.

این روزها مردم سوق، لیکک ،چرام لنده، چاروسا ،دیشموک و… می پرسند چرا در زمان حضور بر مسند قدرت از وجود ۱۳هزار ماشین آلات سنگین قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در رفع مشکل جاده های منطقه بصورت خودجوش استفاده نمی شد تا چندین جوان به کام مرگ نروند یا حتمأ می بایست نماینده مجلس بود تا از وجود این همه ماشین آلات استفاده شود.

مردم دوست دارند بدانند چرا در زمان داشتن مسئولیت از نفوذ خود جهت آوردن دوستانتان در بنیاد برکت به منطقه بمنظور محرومیت زدائی و ساخت خانه های بهداشتی، مدرسه و….بهره نمی بردید یا اینکه می بایست نماینده مجلس باشید تا بتوانید بنیاد برکت که وظیفه اش محرومیت زدائی است را به این دیار محروم بیاورید.

قاطبه مردم کهگیلویه بزرگ خواهانند بدانند که چرا زمانی که در حال خدمت رسانی در نقاط مختلف کشور بودید از سازمان اقتصادی کوثر جهت سرمایه گذاری دعوت نمی شد یا اینکه می بایست نماینده مجلس بود تا بتوانی چنین سرمایه گذرانی را به منطقه بیاوری.چرا زمانی که در قرارگاه خاتم مسئولیت های مهمی داشتید حرف از تفاهم نامه های همکاری بین قرارگاه و استانداران نمیزدید پس اگر آلان دلسوز شده ایدقبلأ که میتوانستید و انجام ندادید نسبت به مردم منطقه بی خیال بوده اید؟

چرا ما مردم به پسا برجام دل نبندیم مگر پسا برجام ادامه راه موفق برجام نیست یعنی ما مردم هم می بایست همانند شما به برجام و خدمات دولت اعتقادی نداشته باشیم که به پسا برجام دل نبندیم.

نماینده منتخب ما مردم باید بداند ما وعده ها، قول و قرارهای انتخاباتی اش را فراموش نکرده ایم و تمامی آنان را ثبت و ضبط و مصرانه در کنار رسانه های جمعی پیگیر آنان خواهیم بود و از نماینده منتخب انتظار می رود در آتی به بهانه های واهی از جمله عدم حمایت دولت ، نبود سرمایه گذار خصوصی، تحریم ها و….. از اجرائی نمودن وعده ها شانه خالی نکرده و به پایبند به قول ؤقرارهایشان باشد تا سوء ظن و بدگمانی نسبت به نظام در سطح جامعه تقویت نشود و تا بدقولی یک شخص اعتماد مردم از مسئولین را سلب ننمائید و مردم در آینده هم به توانند به قول و قرارهای دیگران اعتماد بکنند.

« … وَ أَوْفُواْ بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کاَنَ مَسُْولًا.» (سوره اسراء، آیه 34)؛

«… و به پیمانتان وفا کنید که همانا پیمان هایتان (در روز جزا) مورد سؤال خواهد بود.»

روزگارتان خرم و سبز باد.

منبع: تابناک

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    خودت عجله نکن برادر عزیز

  • بشخلی گفت:

    این نویسنده. بر اساس کدام مستندات اینطور قضاوت کرده من نفهمیدم…ولی متحیرم از سایت تابناک که این مطلب فاقد وجاهت علمی و عقلی و حتی وجدانی را نشر داده…بنده اصلا طرفدار عدل نیستم ولی انصاف…این مطلب…جز تهمت و افترا چیزی دیگر داشت؟

  • حمید کرمی گفت:

    به نظرم حضور عدل هاشمی درمجلس ادامه روند سوتی دادن آقای بزرگواری درمجلس میباشد ومسولین ووزرا رانسبت به استان وشهرستان بدبین میکنند وافسوس میخوریم که به ایشان رای دادیم

پربازديد