تاریخ درج خبر : 1395/01/29
کد خبر : ۵۴۰۸۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نخستین سرمایه گذاری خارجی درکهگیلویه وبویراحمدبه بهره برداری می رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین و تنها سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در این استان در شش ماه نخست سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، داریوش دیودیده افزود: فاز نخست کارخانه سیمان مارگون که از سوی یک سرمایه گذار لبنانی در استان در دست اجراست بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: این سرمایه گذاری شامل ساخت کارخانه و استفاده از معادن استان است که از سال 1389 تاکنون روند ساخت آن ادامه دارد.

دیودیده بیان کرد: کل سرمایه گذاری پیش بینی شده برای ساخت این کارخانه دو هزار و 200 میلیارد ریال است که 800 میلیارد ریال آن از سوی سرمایه گذار لبنانی تامین و بقیه آن از سوی نظام بانکی، تسهیلات پرداخت می شود.

وی عنوان کرد: با شروع به کار این کارخانه 250 نفر از جوانان بیکار این استان در آن مشغول به کار خواهند شد.

دیودیده گفت: در این کارخانه، روزانه سه هزار و 400 تن سیمان خاکستری تولید خواهد شد.

کارخانه سیمان مارگون در 50 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد و در بخش مارگون شهرستان بویراحمد ساخته شده است.

85 درصد سهام این کارخانه به سه سرمایه گذار لبنانی با تعهد تامین سرمایه گذاری طرح از خارج از کشور و بقیه آن به اشخاص حقیقی ایرانی تعلق دارد.

کهگیلویه و بویراحمد براساس پروانه های بهره برداری صادر شده هم اکنون بیش از ۷۰۰ کارخانه دارد که بنابر آمار موجود افزون بر 75 درصد آنها فعال است.

این استان ۱۲ شهرک صنعتی دارد.

براساس پروانه های بهره برداری صادر شده، میزان سرمایه گذاری صنعتی و معدنی این استان پنج هزار و 808 میلیارد ریال و فرصت های شغلی آنها 9 هزار و 298 نفر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد