تاریخ درج خبر : 1395/01/29
کد خبر : ۵۴۰۸۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

وجود یک هزار و 296 بیمار خاص در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 1296 بیمار خاص در سطح این استان وجود دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، دکتر رضا چمن در نشست بیماریهای خاص استان با بیان اینکه 1296 بیمار خاص در این استان وجود دارد، افزود: از این تعداد 188 نفر بیماران کلیوی، 412 نفر تالاسمی شدید ماژور، 44 نفر هموفیلی، 206نفر پیوند، 447 نفر ام اس هستند.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه در حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و سرطانی تلاشهای گسترده ای داشته است، بیان کرد: توسعه بخشهای دیالیز و کولیز، تامین داروهای اساسی مورد نیاز، تامین بخش عمده ای از هزینه های درمانی، جلب مشارکت خیرین و کلنگ زنی مرکز پزشکی هسته ای و کلنگ زنی مرکز تشخیص سرطان از مهمترین این تلاشها و اقدامات بوده است.

چمن با اشاره به اینکه 28 مورد اهداء عضو در سال گذشته در استان داشته ایم، تصریح کرد: طی سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد 116 عضو به بیماران خاص این استان اهداء شد.

همچنین ساسان عباسی، مسئول هماهنگ کننده پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز گفت: ایاب و ذهاب و اسکان از مهمترین مشکلات بیماران خاص در هنگام مراجعه به برخی استانهای کشور برای امور درمانی خود است.

وی با بیان اینکه بنیاد بیماران خاص در استان فاقد شعبه و نمایندگی است، افزود: این بنیاد دنبال و پیگیر احداث مرکز تخصصی و فوق تخصصی بیماران خاص در استان کهگیلویه و بویراحمد است که در صورت فراهم کردن زمین این مرکز ایجاد و احداث خواهد شد.

فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه بیماران خاص استان نیازمند توجه هستند، گفت: پاسخگویی و پیگیری امور و مسایل این بیماران می تواند تاثیر روحی و روانی بر این بیماران داشته باشد.

وی افزود: اهداء عضو که یک امر پسندیده ای است در این استان خوب جا افتاده و نهادینه شده و مردم استان با اهداء عضو عزیزان مرگ مغزی خود جان تازه ای به بیماران نیازمند می بخشند.

محمدی تاکید کرد: مشکل زمین برای ایجاد مرکز تخصصی بیماران خاص با همکاری دستگاههای مربوطه از جمله شهرداری، منابع طبیعی و اداره راه و شهرسازی برطرف خواهد شد.

یدالله حسینی، مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت:1112بیمار خاص در استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند که بیش از 80 درصد بیماران خاص استان را تشکیل می دهند.

وی افزود: هزینه پرداخت شده بابت هزینه درمانی بیماران خاص در سال گذشته پنج میلیارد و 200میلیون تومان بوده است.

حسینی تصریح کرد: بیماران خاص تحت پوشش این بیمه در سال گذشته 30 هزار و 969 بار به مراکز درمانی مراجعه کردند.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: میانگین هزینه هر بار مراجعه بیماران خاص تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت در سال 94 یک میلیون و 688هزار و 499 ریال بود.

حسینی تصریح کرد: سرانه هزینه هر بیمار خاص تحت پوشش این اداره کل در سال گذشته 47 میلیون ریال بود.

رستم حسن زاده، مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: 290 نفر از بیماران خاص استان وابسته به انتقال خون هستند و 95 تا 98 درصد نیازهای خونی این بیماران را این اداره کل تامین می کند.

سید محمد کاظم نظری، فرماندار شهرستان بویراحمد نیز گفت: باید خدمات دولت تدبیر و امید به بیماران خاص اطلاع رسانی و به مردم گفته شود.

وی تاکید کرد: بیشترین مشکل بیماران خاص این استان و شهرستان بویراحمد که این بیماران هنگام مراجعه به سایر استانها برای انجام امور درمانی خود با آن مواجهند، اسکان است.

سید نورالله جنتی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقف در زمینه درمان و سلامت در این استان ضعیف است که باید تلاش ها و همکاری های لازم برای اگاه سازی و فرهنگ سازی در این زمینه بیش از پیش شود.

وی افزود: یکی از اولویت های این اداره کل در رابطه با وقف در حوزه درمان و سلامت بخصوص بیماران خاص است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد