تاریخ درج خبر : 1395/01/29
کد خبر : ۵۴۰۸۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

محرومیت‌زدایی از چهره دیشموک با خدمات گروه جهادی فجر صادق + تصاویر

گروه جهادی فجر صادق در راستای محرومیت‌زدایی 6 پروژه را طی 3 سال در محروم‌ترین مناطق دیشموک به بهره‌برداری رساندند.

به گزارش سایت استان به نقل  فارس، یکی از خدمات بزرگ انقلاب رفع محرومیت از چهره مناطقی بود که در گذشته هیچ گاه قدمی برای محرومیت‌زدایی از آن‌ها برداشته نشد.

دیشموک یکی از مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی کشور به‌شمار می‌رفت که با پیروزی انقلاب رنگ کار و تلاش برای محرومیت‌زدایی را به خود دید.

یکی از کارهای خوب و ارزشمندی که برای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم کشور صورت گرفت خدمات گروه‌های جهادی در چنین مناطقی است.

محمدرضا پورمحمد مسئول گروه جهادی فجر صادق اعزامی به منطقه دیشموک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: کار کردن در مناطق محروم یعنی خودساختگی و به همین منظور به مناطق محروم خدمت می‌کنیم.

وی گفت: برای مثال روستای پای‌پره در 40 کیلومتری از مرکز شهر دیشموک در بالای تنگه‌ای زیبا به نام رود سمه واقع است مردم این روستا بیشتر کشاورز و دامدار هستند، مردمانی فقیر، فاقد امکانات رفاهی و فاقد نعمت‌ آب شرب، جاده و خانه‌بهداشت  که از همه لحاظ محروم هستند.

وی گفت: طی سفری که گروه جهادی فجر صادق به این منطقه داشتند رفع بسیاری از مشکلات این روستا را در دستور کار خود قرار دادند که مهم‌ترین مشکلات این روستا نداشتن مدرسه مناسب بود و لذا احداث مدرسه 2 کلاسه را شروع کردند.

 پورمحمد اظهار کرد: کار کردن در این مناطق زندگی کردن را برای خودم و همکارانم شیرین و جذاب خواهد کرد.

وی گفت: چندین مرتبه که به این نقطه محروم از دیشموک آمدیم متوجه شدیم که فقر و محرومیت در این مناطق از مناطق دیگر در کشور بیشتر است.

پورمحمد تصریح کرد: احداث این مدرسه، ششمین پروژه احداثی این گروه در منطقه دیشموک خواهد بود که این مدرسه با زیربنای 70 متر مربع با اعتباری بالغ بر 60 میلیون تومان تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ساخت مسجد در روستای سربیشه، احداث خانه مسکونی در روستای تنگ‌تی، احداث مخزن آبی موردراز، احداث مدرسه ابتدایی در روستای دشتک و روستای سرگچ را از  مهم‌ترین پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده در این منطقه اعلام کرد.

و اما نکته قابل توجه گروه جهادی فجر صادق این است که این افراد خانوادگی به این مناطق سفر می‌کنند و آن هم در روزهای تعطیل مثل ایام عید و تابستان خدمت‌رسانی به این منطقه را لذت‌بخش می‌دانند که علاوه بر کارهای عمرانی، خدماتی از قبیل پزشکی، فرهنگی مذهبی را در دستور کار خود دارند.

گروه فجر صادق این بار در روستای پای‌پره علاوه بر احداث مدرسه، کارهای فرهنگی از قبیل برگزاری نماز جماعت در روستا و همچنین برگزاری کلاس‌های درسی احکام، قرآن و غیره را جزء برنامه‌های خود داشتند.

این گروه جهادی که هرساله به منطقه دیشموک سفر می‌کنند این بار در این روستا ‌توزیع غذای گرم به دانش‌آموزان و ساکنین این روستا و به خصوص مستمندان در برنامه خود قرار دادند.

گزارش از: آرش آهنگ

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد