تاریخ درج خبر : 1395/01/29
کد خبر : ۵۴۰۸۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس:

سیف حرف حق را گفت/ دولت فقط کلی‌گویی می‌کند

نماینده مردم شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: رکود در کشور حاصل دلخوشی بی‌اساس دولت به برجام است.

بزرگواری

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری در خصوص اظهارات اخیر ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: دولت به جای پرداختن به موضوع اقتصاد از درون کشور و استفاده از ظرفیت‌های داخلی همه هم و غم خود را معطوف به برجام و آثار احتمالی آن کرد.

وی گفت: آقای سیف بیش از همه ما به این واقعیت‌ها اشراف دارد و واقعیتی را مطرح کرد که به مذاق بعضی‌ها خوش نیامد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر کسانی دیگر این حرف را می‌زدند انگ سیاسی به آن‌ زده می‌شد اما وقتی یک مسئول اقتصادی همین دولت واقعیت را می‌گوید عمق موضوع را نشان می‌دهد.

بزرگواری در ادامه گفت: سیف کسی است که همه بانک‌ها و شرکت‌ها با وی سر و کار دارند و باید پاسخگوی بسیاری از ارباب رجوع باشد به همین جهت واقعیتی را مطرح کره و لذا برای عده‌ای که تنها به فکر لاپوشانی هستند بسیار سخت و گران تمام شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: برای کسانی که می‌خواهند با ابهام کار خود را پیش ببرند تا مردم اطلاعی از موضوع نداشته باشند این گونه افشاگری‌ها بسیار سخت است.

بزرگواری اظهار کرد: این‌ها وعده‌های زیادی دادند که از رکود عبور کردیم و گشایش بانکی با کشورهای اروپایی و غربی داشتیم ولی اکنون با این افشاگری حرف‌های توخالی آن‌ها برای همه برملا شده است.

وی گفت: سیف به عنوان یک مسئول متولی امور بانکی نتوانست واقعیت را کتمان کند و به مردم نگوید لذا این گونه مورد بی‌مهری قرار گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیچ گونه گشایشی در کارهای عمرانی نبوده و اگر از خود مسئولان استان‌ها سؤال کنید از اعتبارات عمرانی سال 94 و همچنین اعتبارات ماده 180 یک ریال نیامده است.

وی با بیان اینکه در سال جدید هم اندر خم پرداخت حقوق کارمندان هستند لذا آقایان نباید عجله می‌کردند و وعده‌های آن چنانی می‌دادند، گفت: این وعده‌های توخالی برای توجه مردم به خودشان در بحبوحه انتخابات مجلس بود.

بزرگواری با انتقاد از این که دولت حقیقت روشنی از برجام را در مجلس تاکنون مطرح نکرده است و همواره به دنبال کلی‌گویی بوده، خاطرنشان کرد: همان‌هایی را که در سایت‌ها و فضای مجازی تحویل مردم می‌دادند در مجلس هم مطرح می‌کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سادات گفت:

  در کشورهای اروپایی بانکها تابع سیاست دولتهایشان نیستند. مثل ما نیست که یکشبه دستور بگیرند که چطور عمل کنند. هماهنگی شان با برجام کمی زمان میبرد.

 • .... گفت:

  یکی نیست . به اقای بزرگواری بگه که این مشکلات را احمدی نژاد بوجود اورد.

 • احمد گفت:

  قبلاً می گفتید قطعنامه ها کاغذ پاره است چه اتفاقی افتاد که حالا دنبال لغو تحریم ها هستید،مشکلات بجا مانده از دولت خدمتگذار و کریمه احمدی نژاد است که اتفاقاً مورد حمایت شما هم بود،جناب بزرگواری یک مثل هست که میگه خود کرده را تدبیر نیست،حالا که دولت روحانی دنبال جبران شکست های گذشته است امثال شما بخاطر رسیدن به اهداف سیاسی خود و گروه خود چوب لای چرخ دولتش می گذارید،فکر نکنید مردم چیزی نمی دانند،نتیجه انتخابات تهران را به یاد بیاور تا فکر و ذهنت باز شود.

 • احمد گفت:

  جناب بزرگواری استحضار دارید که این مشکلات زاییده دولت کریمه احمدی نژاد و مورد حمایت شماست و ویرانی های هشت ساله شماها زمان زیادی خواهد برد تا سر و سامان پیدا کند،خراب کردن آسان است ولی ساختن دوباره خیلی سخت است،سیاست انصافی برای شما باقی نگذاشته است،همه چیز را وارونه می بینید متاسفانه.

پربازديد