تاریخ درج خبر : 1395/02/04
کد خبر : ۵۴۰۹۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مسئولان هم رفتگر طبیعت شدند/ تصاویر

به مناسبت روز جهانی زمین پاک به همت فرمانداری بویراحمد همایشی به منظور پاکسازی منطقه گردشگری “تنگه مهریان” با حضور فرماندار بویراحمد و برخی از روسای ادارات، بخشدار مرکزی و دهیاران بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی فرمانداری بویراحمد، سید محمد کاظم نظری در این مراسم با تبریک هفته زمین پاک گفت: ۲۲ آوریل مصادف با سوم اردیبهشت‌ماه در ایران به نام هفته زمین پاک نامگذاری شده است.

وی با اشاره به وضعیت نگران کننده محیط زیست و آلودگی‌های مشهود افزود: شهروندان و هم استانی‌ها به منظور بهره‌مندی از هوای پاک و دوری از آلودگی‌ها اطراف خود را از هرگونه آلودگی و ناپاکی حفظ کنند.

فرماندار شهرستان بویراحمد با تاکید بر اینکه باید فرهنگ‌سازی لازم در خصوص مقابله با آلودگی‌ها در جامعه بخصوص در بین کودکان و نوجوانان نهادینه شود، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم به طبیعت بکر و خدادادی استانمان که “پایتخت طبیعت ایران” نامگذاری شده خدشه‌ای وارد شود و محیط زیست نابود شود.

نظری با اشاره به وضعیت پسماند در شهرستان بویراحمد بخصوص شهر یاسوج تصریح کرد: پسماند در شهرستان بویراحمد به معضلی بزرگ تبدیل شده بنابراین امیدواریم قدم‌هایی در این راستا برداشته شود و مقوله پسماند شهرستان ساماندهی شود.

وی بر ضرورت ساماندهی پسماندهای حوزه شهری تاکید و اضافه کرد: مردم باید رعایت کنند و اجزه ندهند زباله در اطراف باشد چرا که مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ایجاد می‌شود و در وهله اول برای خود شهروندان مشکل ایجاد می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حسن حسینی موردراز گفت:

    جناب فرماندار بویراحمد
    کار شما و همراهان قابل ستایش و شایسته قدر دانی است اما تا دراین مسیولیت هستید و ممکن است صدا و سیما به حرفتان توجه داشته باشد در این راستا فرهنگ سازی کنید تا شاید ازشرمساری در روی مهمانان نجات یابیم. اگر آماده اید بسم الله.

پربازديد