تاریخ درج خبر : 1395/02/04
کد خبر : ۵۴۰۹۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

جاوید: یک ریال از اعتبارات ماده 180 به شهرداری یاسوج تخصیص داده نشد/ سینمای یاسوج تا سال آینده احداث می‌شود

شهردار یاسوج گفت:  9 میلیارد تومان از اعتبارات ماده 180 قرار بود که به مدیریت شهری و شهرداری استان اختصاص داده شود اما تاکنون حتی یک ریال تخصیص داده نشده است.

محمد علی جاوید در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده سند میان مدت پنج ساله شهرداری یاسوج در حوزه های مختلف تهیه و تدوین شده که بر همین اساس 110پروژه و برنامه در زمینه های مختلف تعریف شده که تا پایان شهریور 96 اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: این پروژه ها بدون تکیه بر اعتبارات دولتی و حداقل وابستگی به اعتبارات دولتی را خواهند داشت و از محل عوارضات شهرداری اجرا می شوند.

جاوید تصریح کرد: طی سال جاری نهضت آسفالت در شهر یاسوج ادامه خواهد یافت البته امسال با اولویت مناطق کمتر برخوردار است و تا پایان شهریور 96 تمام معابر خاکی این شهر آسفالت خواهند شد.

وی ادامه داد: چهار پروژه پارک های ولایت، غدیر، بانوان و چشمه نباتی تا پایان شهریور 96 تکمیل خواهد شد که عمده کار این پارک ها امسال انجام می شود.

شهردار یاسوج عنوان کرد: سامانه 137جهت پاسخگویی مسئولان شهرداری و سازمانهای وابسته به شهروندان در سالجاری راه اندازی خواهد شد.

جاوید با بیان اینکه طرح ایجاد 10 تقاطع هم سطح و غیر هم سطح در سطح شهر یاسوج تهیه شده است، بیان کرد: برای تسهیل تردد و روان تقاطع غیر هم سطح امام سجاد(ع) تا پایان شهریور سال آینده افتتاح و به بهربرداری برسد. احداث فرهنگسرای شهرداری ظرف 45 روز آینده در یک فضای مناسب شروع و ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای خواسته بحق مردم و جوانان شهر سینمای شهر یاسوج از محل منابع داخلی شهرداری ظرف یک سال آینده ایجاد و احداث خواهد شد.

شهردار یاسوج با اشاره به جشن روز یاسوج که 15 اردیبهشت ماه امسال است، گفت: که در این روز برنامه های مختلف و متنوعی از جمله مسابقات بومی و محلی و سنت ها و آیین های این شهر اجرا خواهد شد. براساس تحقیقات انجام شده عمر شهر یاسوج به 50 سال می رسد.

جاوید افزود: همایش روز یاسوج روزهای 27 و 28 اردیبهشت ماه امسال در 10 محور با همکاری دانشگاه آزاد واحد یاسوج برگزار خواهد شد. تاکنون 48 مقاله به دیبرخانه این همایش ارسال شده است.

وی با اشاره به ادغام دو سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی این شهر اظهارکرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر ایجاد شده است. سازمان پسماند و نمایشگاه شهرداری ایجاد و راه اندازی می شود.

شهردار یاسوج تاکید کرد: مرکز علمی کاربردی شهرداری یاسوج متناسب با نیاز شهرداریهای استان با سه کد رشته معماری، حمل و نقل ترافیک و حسابداری از مهر ماه 95 پذیرش دانشجو خواهد داشت.

جاوید از برگزاری همایش خیرین شهرساز در یاسوج خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اولین بار این همایش در استان اجرا می شود که پروژه های کوچک همچون نمازخانه ها و تجهیز پارک های محله به خیرین شهرساز واگذار می شود.

وی با اشاره به مکانیزه شدن دو پل عابر پیاده در شهر یاسوج اضافه کرد: این پروژه مهم با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200میلیون تومان ایجاد خواهند شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد