تاریخ درج خبر : 1395/02/04
کد خبر : ۵۴۰۹۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

۱۸۰ مرکز عرضه غیرمجاز مرغ زنده در یاسوج پلمب شد

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد از پلمپ ۱۸۰ مرکز عرضه غیرمجاز مرغ زنده در یاسوج خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، عبدالله بهمنش پیش از ظهر امروز در نشست شورای سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد، اظهار داشت: مبارزه با بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام و نظارت بر عرضه مواد و فرآورده‌های دامی به عهده دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دامپزشکی اقدامات خوبی برای جمع‌آوری کشتارهای غیرمجاز در استان انجام داده است، تصریح کرد: 180 مرکز عرضه کشتار مرغ زنده در شهر یاسوج پلمپ شد.

وی با بیان اینکه کشتارهای غیرمجاز در شهرستان بویراحمد سبب ایجاد مشکلات بهداشتی عدیده‌ای شده است، بیان کرد: در منطقه دشتروم تا کنون 6 مرکز غیرمجاز  پلمپ شد و 16 مرکز در دست اقدام است.

بهمنش خاطرنشان کرد: جمع‎آوری مراکز کشتار غیرمجاز در گچساران به خوبی انجام شده است.

وی افزود: در شهرستان‌های کهگیلویه، لنده، چرام و بهمئی برای جمع‌آوری این مراکز با مشکلاتی رو‌به‌رو هستیم.

بهمنش با بیان اینکه عرضه شیرخام یکی دیگر از مشکلات دامپزشکی است، عنوان کرد:  شیرخام یا لبنیات سنتی که به صورت غیرمجاز  و بهداشتی عرضه می‌شود؛ ممنوع است.

مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این اقدام در سایر شهرستان‌های استان ساماندهی شده ولی متاسفانه در شهر یاسوج شیر به صورت خام و غیربهداشتی عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به گرم شدن هوا احتمال شیوع بیماری‌های عفونی و اسهال افزایش پیدا می‌کند، ابراز کرد: انتظار می‌رود شبکه بهداشت در این زمینه ما را یاری کند.

بهمنش خواستار توجه بیش از پیش دانشگاه علوم پزشکی به مصوبات دامپزشکی در شورای سلامت شد و افزود: نقش دامپزشکی نباید در جلسات شورای سلامت نادیده گرفته شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد