تاریخ درج خبر : 1395/02/04
کد خبر : ۵۴۰۹۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

زباله‌های شهر یاسوج ساماندهی می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج با اشاره به راه‌اندازی این سازمان از ابتدای امسال، گفت:در راستای کاهش زباله‌های شهر یاسوج، تفکیک زباله از مبدأ، حمل صحیح و به‌موقع، دفن صحیح و بهره‌برداری از پسماندهای شهری در دستور کار است.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، شهریار فرزانه در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند از ابتدای امسال در شهر یاسوج راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه قانون سازمان مدیریت پسماند در سال 83 تصویب و در سال 84 پس از انجام اصلاحاتی آیین‌نامه اجرایی آن ابلاغ شد، تصریح کرد: شهرداری یاسوج در سال‌های قبل مجوز تأسیس این سازمان را نداشت تا اینکه سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده مجوز تأسیس این سازمان اخذ و امسال راه‌اندازی شد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج در مورد نحوه حمل و جمع‌آوری زباله در شهر یاسوج افزود: زباله‌های محلات شهر یاسوج در دو نوبت روزهای زوج و فرد حمل و زباله‌های مرکز شهر نیز روزانه حمل می‌شود.

فرزانه با بیان اینکه گشت‌هایی به صورت شبانه‌روزی حمل زباله در شهر یاسوج را پیگیری می‌کنند، عنوان کرد: تاکنون به‌ندرت گزارشی مبنی بر عدم حمل زباله به این سازمان ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه روزانه بیش از 120 تن زباله در شهر یاسوج تولید، حمل و دفن می‌شد که کار غیرعلمی و غیرتخصصی بود که به قسمت های مختلف شهرداری محول می‌شد، تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج در راستای فرهنگ بهینه‌سازی دفن زباله و ساماندهی جایگاه دفن زباله راه‌اندازی شد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج ابراز کرد: ساماندهی پسماند شهرستان بویراحمد در دستور کار این سازمان است.

فرزانه اظهار کرد: در راستای کاهش زباله، تفکیک زباله از مبدأ، حمل صحیح و به‌موقع، دفن صحیح و بهره‌برداری از پسماندهای شهری به منظور بحث تولید کمپوست این سازمان برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.

وی گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده حداکثر تا پایان سال 95 خروجی مطلوب را به شهروندان یاسوجی گزارش دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد