تاریخ درج خبر : 1395/02/05
کد خبر : ۵۴۱۰۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش محمدعلی وکیلی به غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا از اموال بلوکه شده ایران

محمد علی وکیلی با اشاره به غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا از اموال بلوکه شده ایران اظهار داشت: این اقدام خلاف مقررات بین‌المللی است و نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

وکیلی-010101

به گزارش سایت استان به نقل از دانا، وی با اشاره به غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا از اموال بلوکه شده ایران اظهار داشت: این اقدام خلاف مقررات بین‌المللی است و نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

وی افزود: هرچند حکم صادر شده مربوط به سال 2009 می‌شود، ولی این دلیل بر صحیح بودن این حکم نیست و در واقع این حکم از اصل غلط است چه در این دولت باشد چه در دولت قبل.

منتخب مردم تهران در انتخابات مجلس دهم گفت: کسی که محکوم به پرداخت خسارت است، آمریکایی‌ها هستند که در تمام جنایاتی که بر علیه ملت ایران از ابتدای انقلاب تا هم‌اکنون اتفاق افتاده دستشان آلوده بوده است.

وکیلی با اشاره به حمایت دولت آمریکا از جنایات منافقین و رژیم بعث عراق در ایران عنوان کرد: این موضوع ربطی به برجام ندارد ولی دولت ایران به هیچ وجه نباید به چنین رای ظالمانه‌ای تمکین کند.

وی ادامه داد: به نظر من قوه قضاییه باید با تنظیم شکایتی، تمام خسارت‌هایی که از طریق جنایات مستقیم و غیر مستقیم آمریکا در ایران وارد شده و حتی خسارت‌هایی که از طریق تحریم‌ها به کشورمان وارد شده را از آمریکایی‌ها باز پس بگیرد.

منتخب مردم تهران با اشاره به سکوت دولتی‌ها در این موضوع اظهار داشت: دولت باید از طریق مجاری قانونی حکم را پیگیری کند و با شکایت از دولت آمریکا به هیچ وجه تمکین به این حکم نکند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

200x208
200x208