تاریخ درج خبر : 1395/02/05
کد خبر : ۵۴۱۱۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

30 هزار هندبالیست در کشور فعالیت می کنند

رئیس فدراسیون هندبال گفت: بیش از 30 هزار هندبالیست ساماندهی شده و دارای بیمه ورزشی در هر دو بخش آقایان و بانوان در کشور فعالیت می کنند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید ابوالحسن مهدوی افزود: اعتبارات پارسال فدراسیون هندبال 17 میلیارد ریال بود و با پیگیری ها و رایزنی های انجام شده این میزان امسال به 22 میلیارد ریال رسید.

وی بیان کرد: اعتبارات سالانه فدراسیون هندبال جوابگو نبوده و برای اجرای برنامه ها و اهداف مورد نظر حدود سه برابر این میزان نیاز است.

مهدوی اظهار کرد: اصفهان استان پیشرو در زمینه هندبال است و استان های یزد، آذربایجان شرقی و کهگیلویه و بویراحمد نیز در حال نزدیک شدن به اصفهان هستند.

وی عنوان کرد: اجرای سند چشم انداز هشت ساله فدراسیون هندبال از سال جاری آغاز می شود و در این سند سال 95 به عنوان سال آموزش قلمداد شده است.

مهدوی ابراز داشت: هدف نهایی فدراسیون هندبال در پایان این دوره هشت ساله آن است که ایران جزو تیم های برتر قاره آسیا و دنیا قرار گیرد و رتبه آن در رنکینگ جهانی از 57 کنونی به زیر 24 برسد.

وی افزود: در این چشم انداز توجه ویژه ای به مساله تفاهم با وزارت آموزش و پرورش در زمینه شناسایی ورزشکاران مستعد شده است.

مهدوی گفت: هندبال کهگیلویه و بویراحمد از جایگاه مطلوبی در کشور برخوردار است به طوری که آینده این رشته ورزشی در استان امیدوار کننده خواهد بود.

وی بیان کرد: تعامل و تفاهم مطلوبی بین اداره های کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در زمینه توجه به بحث استعدادیابی هندبال وجود دارد که نویدبخش آینده ای درخشان برای این رشته ورزشی در استان است.

سید ابوالحسن مهدوی رئیس فدراسیون هندبال امروز (یکشنبه) برای شرکت در نشست مجمع انتخابات هیات هندبال کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج مرکز این استان سفر کرده بود.

کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از 46 هزار ورزشکار ساماندهی شده آقا و خانم در رشته های مختلف است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد