تاریخ درج خبر : 1395/02/05
کد خبر : ۵۴۱۱۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات 4 میلیون دلاری زیبنده کهگیلویه و بویراحمد نیست

ر ئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: صادرات 4 و یا حداکثر 5 میلیون دلاری به هیچ وجه زیبنده این استان با آن همه ظرفیت نیست.

به گزارش سایت استان به نقل از صبح زاگرس، درنشست فعالان و مسئولان صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت که در محل سازمان صنعت و معدن و تجارت استان برگزار شد هر یک از فعالان اقتصادی و صنعتی نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل مختلف به خصوص مشکلات این استان بیان کردند.

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: استان زیبایی که امروز در آن جمع شده‌ایم استانی است که نه صنعت و نه کشاورزی و نه گردشگری و نه بازرگانی دارد.

جبار کیانی عنوان کرد : این استان با همه توانمندی‌هایی که دارد سهم ناچیزی از تولید ناخالص ملی در کشور را بر عهده دارد.

این فعال اقتصادی و صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: : کهگیلویه و بویراحمد استانی پر از بیکار است هر چند که مسئولان از جمله مسئولان صنعتی برای رفع بیکاری زحمت زیادی می‌کشند اما راه به جایی نمی‌برند.

این مسئول با بیان اینکه سر کلاف جایی دیگر است، افزود: اکنون باید بیندیشیم که برای رفع این مشکلات چه باید کرد و باید بدانیم که اشکال به جایی دیگر برمی‌گردد.

وی با نشان دادن تابلویی که پشت سرش قرار داشت و روی آن از ضرورت آموزش و پژوهش برای موفقیت در هر کاری مطلبی نوشته شده بود،تصریح کرد: درد ما آموزش و پژوهش و تحقیق است که کمتر به آن توجه کرده‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که مانند سایر استان‌ها پدران ما با تجارت و بازرگانی آشنایی نداشته‌اند،تشریح کرد: این وظیفه نسل جدید دانشگاه رفته و درس خوانده است که آموزش‌های لازم را در استان برای توسعه کسب و کار و تولید و اشتغال ارائه کند.

کیانی به برخی نابرابری‌هایی که میان این استان با استان‌های دیگر وجود دارداشاره کرد وگفت: طبق موادی از برنامه توسعه پنجم باید دولت نابرابری‌ها در امر آموزش را در این استان جبران کند.

این فعال اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه صادرات 4 یا 5 میلیون دلاری به هیچ وجه زیبنده استان نیست؛ تصریح کرد:با این همه ظرفیت حتما جایی از کار ما عیب و ایراد دارد که صادرات ناچیزی با این رقم اندک داریم.

وی افزود: آدم‌هایی وارد صنعت شده‌اند که از صنعت هیچ نمی‌دانند و این هم به نوبه خود مشکلی برای صنایع استان و رکود آن‌ها ایجاد کرده است.

کیانی در پایان با اشاره به اینکه مسئولان کنونی صنعت کشور افراد بی‌تجربه‌ای نیستند، اظهار کرد: برای تربیت افراد آموزش دیده در استان‌هایی مانند کهگیلویه و بویراحمد نیاز به اعتبارات آموزشی است که در سال‌های اخیر به فراموشی سپرده شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد