تاریخ درج خبر : 1395/02/05
کد خبر : ۵۴۱۱۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کوه‌گل دنا در دست‌اندازی‌های بی‌تدبیری

حجم ورود گردشگر در سالیان گذشته به این شهر زیبا خود گواه اهمیت مسئله گردشگری و لزوم توجه به زیر ساختهای این شهر زیبا است،موضوعی که بارهای بار مسئولان استانی به آن اذعان داشته و به لزوم توجه بیش از پیش به این شهر تاکید داشته اند.

User comments

User comments

به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، شهرستان دنا به مرکزیت شهر گردشگری سی سخت یکی از مهمترین قطبهای گردشگری استان کهگیلویه و بویر احمد و جنوب کشور محسوب می شود،موقعیت خاص گردشگری دنا موجب شده تا شهر سی سخت به عنوان یکی از چهارده شهر نمونه گردشگری کشور انتخاب و روستای زیبای کریک نیز به عنوان روستای نمونه گردشگری استان انتخاب و معرفی شود.

حجم ورود گردشگر در سالیان گذشته به این شهر زیبا خود گواه اهمیت مسئله گردشگری و لزوم توجه به زیر ساختهای این شهر زیبا است،موضوعی که بارهای بار مسئولان استانی به آن اذعان داشته و به لزوم توجه بیش از پیش به این شهر تاکید داشته اند.

سی سخت که به مانند نگینی سبز در دامنه دنای سرافراز قرار گرفته خود دارای مواهب طبیعی بی شماری است که مواهب خدادادی آن زحمت مسئولان را کم کرده و تنها نیاز این شهر توجه به ابتدایی ترین نیازمندی ها در حوزه گردشگری است، از طرفی منطقه چشمه میشی و کوه گل سی سخت به عنوان پیشانی طبیعت دنا در طول سالیان متمادی نیازمند حداقل توجهی به کف انتظارات این منطقه بود تا لااقل گردشگران از این شهر و منطقه زیبا فراری نشوند.

جاده دسترسی به عنوان ابتدایی ترین نیاز یک منطقه گردشگری یکی از اولویت های اساسی است که قبل از هر چیزی باید به آن توجه و مسایل و مشکلات پیرامون آن را با دقت مورد توجه قرار داد،این درحالی است که مهمترین منطقه گردشگری شهرستان دنا در کانون بی توجهی ها و به موضوعی حاشیه ای برای مسئولان استانی مرتبط تبدیل شده است.

این منطقه زیبا که با داشتن چندین جاذبه گردشگری سالیانه پذیرای خیل عظیمی از مسافران است این روزها به جاده ای تقریبا خاکی با وضعیت نامناسب تبدیل شده و از آنچه بوده نیز بدتر شده است.

تعریف پروژه بازگشایی و رفع نقاط حادثه آفرین در مسیر کوه گل پروژه ای بود که سال گذشته با حضور جمعی از مسئولان استانی با اعتبار مصوب ۳۵ میلیارد ریال کلنگ زنی شد تا توسعه گردشگری سی سخت بر ریل خود قرار گیرد.

در مراسم کلنگ زنی مسیر دسترسی به کوه گل سی سخت که سال گذشته با حضور جمع زیادی از مسئولان استانی کلنگ زنی شد محمود باقری مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در خصوص این پروژه گفته بود جاده این مکان گردشگری بازسازی و برخی از نقاط آن به طول هفت کیلومتر با اعتبار اولیه ۵۷۰ میلیون تومان اصلاح می شود.

باقری که در آیین کلنگ زنی این پروژه مدت قرارداد این جاده را ۱۵۰ روز عنوان کرد گفته بود عملیات بهسازی و آسفالت این مسیر به طول ۳۰۰ متر انجام میگیرد.

کلنگ این جاده که سال گذشته درتاریخ ۱۰ / ۲ / ۹۴ به زمین خورد، امروز در آستانه یکمین سال کلنگ زنی آن تنها تعریض بخشی از این جاده اجرایی شده که به خاطر شریط کوهستانی و ورود گردشگران طی یکی دو ماه گذشته به وضعیت اسفباری تبدیل شده است.

این شرایط که می توان گفت به برخی سوء مدیریتها در اجرا و اتمام هر چه سریعتر این پروژه برمیگردد جدای از مشکلات ترددی برای مسافران و گردشگران منظری زننده به طبیعت زیبای کوهگل بخشیده و عملا در بخشهایی از جاده به علت گرد و غبار حاصل از تردد خودروها امکان اسکان مسافران از بین رفته و بخصوص در روزهای تعطیل مسیر این منطقه دیدنی در انبوهی از گرد و غبار حاصل از عبور خودروها مدفون می شود!

گزارش: مهران کرمی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد