تاریخ درج خبر : 1395/02/05
کد خبر : ۵۴۱۱۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نظری: ۲۰۰ هزار راس دام شهرستان بویراحمد در مقابل تب‌برفکی واکسینه می‌شوند

فرماندار بویراحمد از واکسینه شدن ۲۰۰ هزار راس دام در این شهرستان در مقابل بیماری تب‌برفکی خبر داد و گفت: برای واکسینه‌شدن کامل دام‌ها در این شهرستان به ۴۰۰ هزار واکسن نیاز داریم.

به گزارش تسنیم، محمدکاظم نظری از شیوع بیماری تب‌برفکی در شهرستان بویراحمد خبر داد و اظهار داشت: در بویراحمد با کمبود واکسن تب‌برفکی مواجه هستیم.

وی افزود: تعدادی از دام‌های شهرستان با واکسن‌های موجود واکسینه شدند اما برای انجام واکسیناسیون کامل دام‌ها به 400 هزار واکسن نیاز داریم.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه هنوز بسیاری از دام‌های این شهرستان در مقابل بیماری تب‌برفکی واکسینه نشده‌اند، تصریح کرد: برای جلوگیری از شیوع این بیماری، مهمترین مسئله واکسیناسیون است که در این زمینه جلساتی تشکیل دادیم و پیگیری‌هایی نیز انجام شد.

نظری خاطرنشان کرد:مسئولان قول اختصاص 200 هزار واکسن تب‌برفکی به بویراحمد را داده‌اند اما نیاز این شهرستان به واکسن حدود 2 برابر این میزان است.

وی با بیان اینکه کنترل بیماری تب‌برفکی از طریق واکسیناسیون کامل دام‌های شهرستان میسر می‌شود، بیان کرد: مسئولان دامپزشکی در حال تلاش برای تهیه واکسن هستند و در صورت تامین واکسن به‌زودی کار واکسینه کردن 200 هزار راس دام دیگر در شهرستان آغاز می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد