تاریخ درج خبر : 1395/02/05
کد خبر : ۵۴۱۱۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
دکتر کریمی:

عملکرد علمی و پژوهشی دانشگاه یاسوج درخشان است

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یاسوج گفت: عملکرد علمی و پژوهشی دانشگاه یاسوج در سال گذشته درخشان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر هجیر کریمی در تشریح بخشی از فعالیتهای معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه در سال 94 بیان داشت: این معاونت شامل مجموعه های امور پژوهشی، امور آزمایشگاهها، مرکز رشد و کارآفرینی، دفتر ارتباط با حوزه کاربرد و کتابخانه و انتشارات است که در هر بخش شاهد فعالیتهای خوبی در سال گذشته بودیم.

دکتر کریمی ادامه داد: دانشگاه یاسوج در سال 94 در انجام فعالیتهای آموزشی–پژوهشی در بین دانشگاه های کشور از جایگاه مناسبی است.

وی بیان داشت: ارتقا جایگاه علمی از رتبه 28 به رتبه 24 در بین دانشگاههای جامع کشوردر سال 93 ، کسب رتبه نهم دانشگاههای پراستناد کشور در بین دانشگاهها و کسب رتبه دوم کیفیت تولیدات پژوهشی و فناوری از سوی دانشکده فنی و مهندسی در بین دانشگاههای صنعتی و فنی مهندسی بخشی از عناوین مهم کسب شده توسط این دانشگاه در سال گذشته بود.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه خاطرنشان کرد: در زمینه فعالیت‌های پژوهشی نانو ، دانشگاه یاسوج توانست رتبه 18 را در بین دانشگاههای برتر کسب کند.در همین رابطه دکتر مهر اورنگ قایدی عضو هیأت علمی گروه شیمی رتبه پنجم پژوهشگر برتر در فعالیت های فناوری نانو را کسب کردند. همچنین در سال 94 دکتر دکتر مهر اورنگ قایدی و اردشیر شکرالهی دو نفر از اعضای هیات علمی گروه شیمی جز یک درصد دانشمندان برتر ISI قرار گرفتند که نشان از توانمندیهای علمی– پژوهشی بالا در دانشگاه یاسوج است.

وی اذعان داشت: کسب رتبه برتر پایان‌نامه دانشجویی توسط خانم شکوهی با راهنمایی دکتر موسایی از طرف انجمن علمی مهندسان مکانیک و قرار گرفتن مقاله علمی دکتر صدقی اصل در مجله علمی تخصصی J.Hydrologic Engineering بعنوان مقاله از دیگر افتخارات کسب شده این دانشگاه در سال گذشته بوده است.

معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: در هفته پژوهش سال گذشته دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه برتر انتخاب شد و از دکتر قائدی (گروه شیمی) به عنوان پژوهشگر برتر و دکتر طیبی (گروه مهندسی مکانیک) و مهندس رستگار دانشجوی ارشد نیز به عنوان فن‌آوران برتر استانی تجلیل شد.

دکتر کریمی با بیان اینکه رشد سرانه تولید مقالات علمی دانشگاه یاسوج در سال 93 ، 5/3 بوده است اظهار امیدواری کرد این روند در سال جدید تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به مقالات تولید شده در سطح دانشگاه گفت: در سال 94 تا کنون بیش از 550 مقاله علمی پژوهشی در سطح داخلی و بین المللی در سامانه پژوهشی دانشگاه ثبت شده است.

وی بیان داشت: در سال گذشته 229 مقاله جهت شرکت در همایش و سمینارهای داخلی و 13 مقاله نیز برای شرکت در همایش های خارجی در این دانشگاه ارایه شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج به آمار چاپ کتاب در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 94 تعداد 13 کتاب تالیفی و ترجمه در دانشگاه یاسوج منتشر شده است، وی تعداد اختراعات ثبت شده اعضای هیئت علمی را در سال گذشته 3 اختراع عنوان کرد.

دکتر کریمی در پایان گفت: برای سال 95 توسعه فن‌آوری، نظام مند کردن فعالیتهای پژوهشی در حوزه تحصیلات تکمیلی و توجه خاص به تامین تجهیزات آزمایشگاهی با رویکرد پژوهشی در دستور کار قرار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد