تاریخ درج خبر : 1395/02/06
کد خبر : ۵۴۱۲۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -
امام جمعه یاسوج:

اعضای شوراها باعملکردمثبت می توانندخودرامعرفی کنند

امام جمعه یاسوج گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد با عملکرد و فعالیت مثبت می توانند خود و اهمیت کار شوراها را بیش از پیش به مردم و مسئولان اجرایی این استان معرفی کنند.

img_5694_1

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی عصر سه شنبه در نشست با جمعی از مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته شوراها افزود: راهکار مناسب دیگر برای شناساندن هر چه بیشتر اهمیت و جایگاه والای شوراها به مردم و مسئولان اجرایی این استان استفاده از ظرفیت معلمان برای آگاهی بخشی به دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه است.

وی بیان کرد: از ظرفیت چشمگیر رسانه ها نیز برای اطلاع رسانی به منظور معرفی روزافزون شوراهای اسلامی شهر و روستا به مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد استفاده بهینه شود.

حسینی اظهار کرد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و با تاسیس جهاد سازندگی خدمات ارزنده ای در تمامی زمینه ها به روستائیان کشور ارائه شد و اکنون نیز شوراهای اسلامی روستا برای خدمت رسانی به مردم مناطق روستایی جایگزین جهاد سازندگی شده اند.

وی عنوان کرد: هم اکنون کشور مشکلات متعددی در ابعاد مختلف دارد که برای کاهش آنها باید تلاش بیشتری شده و از تنبلی و کم کاری پرهیز کرد.

حسینی ابراز داشت: کاهش فاصله توسعه ای کهگیلویه و بویراحمد با دیگر استان های کشور نیز مستلزم همت و عزم راسخ مردم و مسئولان اجرایی این استان است.

وی افزود: مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به رشد و توسعه همه جانبه این استان باید به طور شبانه روزی تلاش و اقدام کنند.

حسینی گفت: توجه به اهمیت و جایگاه والای شوراهای اسلامی شهر و روستا نباید تنها مختص هفته شوراها باشد بلکه لازم است این امر مهم به طور مستمر و در طول سال انجام شود.

وی بیان کرد: ائمه جمعه و جماعات کهگیلویه و بویراحمد همواره در سخنرانی ها و تریبون های نماز جمعه اهمیت و جایگاه والای شوراهای اسلامی شهر و روستا را برای مردم و مسئولان اجرایی این استان تبیین کنند.

حسینی اظهار کرد: عده ای از جوانان کشور و کهگیلویه و بویراحمد آشنایی کامل در مورد مسائل مختلف از جمله فوتبالیست های خارجی دارند اما اطلاع و آگاهی آنان نسبت به اهمیت و جایگاه والای شوراهای اسلامی شهر و روستا محدود است که برای رفع این معضل مهم باید چاره اندیشی و اقدام شود.

رئیس شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه والای شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: تاثیرگذاری شوراها در امر توسعه، عمران و آبادانی شهرها و

روستاها چشمگیر و انکارناپذیر است.

البرز محمدخانی افزود: از ائمه جمعه و جماعات کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود که در زمینه نقش ارزنده شوراهای اسلامی شهر و روستا در پیشرفت جامعه و لزوم برخورد مناسبتر مردم و برخی مسئولان اجرایی این استان با اعضای شوراها آگاهی بخشی کنند.

وی خواستار تعامل و همکاری هر چه بیشتر مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی این استان شد.

محمدخانی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، بیان کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی استان برای کمک به تحقق این شعار مهم از هیچ تلاش و اقدامی دریغ نخواهند کرد.

وی اظهار کرد: مهمترین برنامه های هفته شوراهای امسال در کهگیلویه و بویراحمد که تعدادی از آنها اجرا شده و برخی نیز به زودی اجرا خواهند شد شامل غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا، سرکشی از تعدادی خانواده شهید، دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و ائمه جمعه، تجلیل از شوراهای اسلامی شهری و روستایی فعال و دیدار برخی اعضای شوراهای استان با مردم به منظور پیگیری و رفع مشکلات آنان است.

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج نیز در این نشست، گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا بیانگر حاکمیت مردم بر سرنوشت خود بوده و به همین دلیل اهمیت و جایگاه والایی دارند.

هدایت امیری افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا از اردیبهشت ماه 78 تاسیس شده و فعالیت خود را در نقاط مختلف کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد آغاز کردند.

وی بیان کرد: در مورد اهمیت و جایگاه والای شوراهای اسلامی شهر و روستا همین بس که شش اصل در قانون اساسی به امور شوراها اشاره دارد.

امیری اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان اجرایی می توانند نقش بسزایی در کاهش مشکلات جامعه ایفا کنند.

وی عنوان کرد: از مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود که جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا را بیش از پیش محترم شمارند.

امیری با اشاره به آشنایی محدود برخی مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با نقش و اهمیت چشمگیر شوراهای اسلامی شهر و روستا، ابراز داشت: ارتباط و تعامل مدیران و ائمه جمعه و جماعات این استان با اعضای شوراهای استان روز به روز گسترش یابد.

وی افزود: اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد می توانند به عنوان بازوان توانمند مدیران اجرایی این استان اقدام به بیان عملکرد و فعالیت های نهادهای دولتی برای مردم استان کنند.

سوم تا نهم اردیبهشت ماه هر سال به نام هفته شوراها نامگذاری شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد