تاریخ درج خبر : 1395/02/06
کد خبر : ۵۴۱۲۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تعطیلی ۲۰۰ واحد صنعتی در کهگیلویه‌وبویراحمد

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰ واحد صنعتی این استان راکد هستند، گفت: طبق برنامه پیش‌بینی شده مشکلات این واحدها در ۶ ماهه نخست امسال بررسی می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، داریوش دیودیده در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی یکی از مهم‌ترین مباحث در بحث اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: به منظور حل مشکلات این واحدها و اجرایی شدن مصوبات این کارگروه باید اعضای اصلی در این نشست حضور یافته و از فرستادن نماینده خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه از خردادماه سال 94 تاکنون 33 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده است، افزود: 154 طرح تولیدی در بخش‌های صنعت و کشاورزی در این جلسات بررسی شد که عمده طرح‌ها نیز در بخش صنعت بود.

دیودیده تعداد مصوبات این جلسات را 245 مورد عنوان و تصریح کرد: از این تعداد 140 مصوبه اجرایی شد و 105 مصوبه در دست اجرا است.

وی بیان کرد: بر اساس این مصوبات تعدادی از طرح‌های راکد فعال شده و مشکلات برخی واحدهای تولیدی که ممکن بود سبب رکود این واحدها شود رفع و از رکود این واحدها جلوگیری شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین ارزیابی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد استان کهگیلویه و بویراحمد جزء 5 استان اول کشور در اجرایی شدن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بود.

دیودیده با اشاره به اینکه جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جدید به صورت هفتگی برگزار می‌شود، ابراز کرد: حدود 200 واحد تولیدی این استان راکد است و این واحدها و دیگر واحدهایی که مشکلاتی در زمینه تولید دارند در این جلسات مطرح و مشکلات آنها بررسی می‌شود.

وی اظهار کرد: براساس برنامه پیش‌بینی شده این 200 واحد راکد باید در 6 ماهه نخست امسال تعیین تکلیف شوند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حال حاضر 740 واحد تولیدی این استان دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی هستند، گفت: براساس آخرین بررسی‌ها از این تعداد حدود 200 واحد راکد است.

دیودیده بیان کرد: از ابتدای برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در این استان از خردادماه 94 مشکلات حدود 20 واحد راکد رفع و این واحدها به چرخه تولید برگشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد