تاریخ درج خبر : 1395/02/07
کد خبر : ۵۴۱۳۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ساماندهی تصاویرشهدا پیش زمینه اصلی در برگزاری کنگره شهدا است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم شتاب بخشی در اجرای طرح ساماندهی و ساخت تصاویر یکهزارو 843 شهید والا مقام این استان به عنوان پیش زمینه و ضرورت اصلی در برگزاری کنگره بزرگ سرداران و شهدای استان در آبان امسال تاکید کرد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه وبویراحمد افزود: اجرای این طرح که از مصوبات شورای فرهنگ ایثار و شهادت درسال گذشته بوده و باید در اولویت برنامه های شهرداری ها در سه شهر یاسوج، دهدشت و دوگبندان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: اعتباری افزون بر 6میلیارد ریال نیز برای انجام این طرح پیش بینی شده که مسئولیت تامین این میزان اعتبار نیز بر عهده سه مجموعه استانداری،سپاه فتح و شهرداری های سه گانه یاسوج، دهدشت و دوگنبدان است.

وی با بیان اینکه شهرداری های یاسوج، دهدشت و دوگنبدان نیز موظف به اجرای طرح ساماندهی و ساخت تصاویر شهدای استان هستند، افزود: تنها 50 درصد ساخت تصاویر در یاسوج انجام شده است.

وی بر لزوم شتاب بخشی در انجام این مهم از سوی این سه شهرداری تاکید کرد و گفت: تصاویر ساخته شده باید با طراحی های جدید و با حداقل عمر 12سال باشد.

خادمی با اشاره به برپایی کنگره شهدای استان در آبان امسال نیز گفت: این کنگره بهترین نماد وحدت، همدلی و هم افزایی بین مردم و مسئولان اجرایی برای پیشبرد و شکوفایی استان خواهد بود.

وی برگزاری این کنگره عظیم با حضور بسیاری از شخصیت های عالی رتبه نظام را نیز فرصتی کم نظیر برای بهبود وضعیت و رونق و پیشرفت روزافزون استان به برکت خون پاک شهدا دانست.

خادمی ابراز داشت: این کنگره علاوه بر دستاورهای مهم در سطح استان، بهترین و باارج ترین نماد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

مدیرکل بیناد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد نیز با اشاره به هماهنگی و تعامل مثبت مجموعه مدیریت اجرایی و استاندار برای خدمت به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران، گفت: اقدام های انجام شده در این راستا رضایتمندی مسئولان بنیاد شهید کشور و جامعه ایثارگری استان را نیز بهمراه داشته است.

مصطفی مهدی با اشاره به چهارم شعبان سالروز ولادت با سعادت علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانبازخواستار همکاری دستگاه ها و متولیان امور فرهنگی برای تجلیل از جانبازان و گرامیداشت برنامه های این روز شد.

وی تصریح کرد: از مجموع 9هزارو 500 جانباز در سطح استان حدود یک سوم آنها معادل سه هزار و 600 نفر ،جانباز بالای 25درصد هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد