تاریخ درج خبر : 1395/02/07
کد خبر : ۵۴۱۳۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

۱۱۵ میلیاردتومان به بخش کشاورزی کهگیلویه‌وبویراحمد خسارت وارد شد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی کهگیلویه‌و‌بویراحمد با اشاره به اینکه در ابتدای امسال باران و سیل حدود ۱۱۵ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی این استان وارد کرد خواستار همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط برای جبران این خسارت شد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، علی رستگار در نشست کارگروه سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد باقیمانده غرامت پرداخت نشده بیمه محصولات کشاورزی سال 93-94 این استان را حدود 3 میلیارد و 800 میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان در مقایسه با غرامت پرداخت نشده بخش کشاورزی دیگر استان‌ها بسیار کمتر است.

وی با اشاره به خسارات وارد شده به بخش کشاورزی این استان در اثر باران‌های سیل‌آسا در ابتدای سال 95، افزود: مجموع خسارات برآورد شده از شهرستان‌های استان حدود 115 میلیارد تومان است که به حوزه‌های دام و طیور، زراعت، باغبانی و تأسیسات آب و خاک وارد شد.

رستگار میزان خسارات واردشده در حوزه باغات را 75 میلیارد و میزان خسارات در حوزه زراعت را بیش از 30 میلیارد تومان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: گزارش خسارات تنظیم و از سوی مدیریت بحران استان نیز تأیید شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حجم خسارات واردشده به میزانی است که شاید بیمه نتواند همه خسارت را جبران کند زیرا بخش عمده ای از باغات و زراعات استان تحت پوشش بیمه نیستند که این موضوع مشکل را دوچندان می‌کند.

رستگار خواستار همکاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای حل این مشکل کشاورزان استان شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد