تاریخ درج خبر : 1395/02/07
کد خبر : ۵۴۱۳۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جبران کم‌کاری مسئولان توسط دوستداران طبیعت در پارک جنگلی یاسوج

با پاکسازی انبوهی از زباله‌ها، کم‌کاری مسئولان توسط دوستداران طبیعت در پارک جنگلی یاسوج در یک روز سبز بهاری جبران شد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، به همت چند تشکل مرد‌م‌نهاد حامی و دوستدار طبیعت که از همه قشرها و سنین در آن حضور داشتند پارک جنگلی شهر یاسوج از زباله‌های انبوه پاکسازی شد.

بر اساس این گزارش، پارک جنگلی که یکی از نقاط تفریحی و گردشگری شهر یاسوج محسوب می‌شود و مسئولان در گزارش‌های خود مدام از این پارک و خدمات و اقدامات خود سخن می‌گویند این روزها به تپه‌ای از زباله‌دانی تبدیل شده و گویی مسئولان برای پاکسازی آن عزم و اراده‌ای ندارند.

این اقدام طبیعت‌دوستانه که همراه با پیاده‌روی برای سلامت در هفته سلامت بود؛ گروه‌هایی همانند حامیان طبیعت زاگرس، رفتگران طبیعت، گروه سلامت کوهستان و نهضت سبز زاگرس حضور داشتند.

در همین خصوص امین عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان این که شهر یاسوج شهری گردشگرپذیر بوده و مهمانان و مسافران و گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند؛ پاکسازی و زیباسازی و سالم‌سازی این شهر را وظیفه همه مسئولان دانست.

مسئول انجمن حامیان طبیعت زاگرس تصریح کرد: این انجمن برنامه‌های مختلفی را برای حفاظت از محیط زیست در برنامه دارد و در آینده نیز اقدامات بیشتری از سوی اعضای این گروه برای کمک به سالم‌سازی طبیعت انجام می‌شود.

فریده فتاحیان یکی از اعضای طبیعت‌دوست این گروه نیز در گفت‌وگو با فارس وضعیت پارک جنگلی را از نظر زباله‌ها بسیار بد توصیف کرد و گفت: مسئولان باید چنین فضاهایی را که پذیرای مسافر و گردشگر است بهتر حفظ کرده و ساماندهی کنند.

این عضو گروه حامیان طبیعت زاگرس، وضعیت زباله‌ها را در پارک جنگلی و بسیاری از اماکن گردشگری یاسوج غیرقابل تحمل ذکر کرد و گفت: ما به وظیفه خود عمل می‌کنیم اما این مسئولان هستند که باید به فکر راهکار و چاره برای سالم‌سازی طبیعت و فرهنگ‌سازی از تریبون‌های مختلف از جمله رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد