تاریخ درج خبر : 1395/02/07
کد خبر : ۵۴۱۳۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج:

پایتخت طبیعت ایران آبستن بحرانی زیست محیطی است

عضو شورای شهر یاسوج گفت: سالیانه ۲۶۸ میلیون تن شیرانه زباله از زیر خاک وارد آب‌های زیر زمینی شهر می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، سعید پایدار در نشست با کارشناسان محیط زیست استان افزود: اگر در راستای ساماندهی دفع زباله ها در یاسوج برنامه جامعی طراحی و اجرا نشود، در آینده ای نزدیک پایتخت طبیعت ایران به پایتخت بحران‌های زیست محیطی تبدیل خواهد شد.

وی بیان کرد: این یک زنگ خطر بسیار جدی برای آینده شهر یاسوج است و در صورت عدم چاره اندیشی با بحران‌های فراوانی در آینده روبرو خواهیم شد.

پایدار میانگین تولید زباله در شهر یاسوج را روزانه ۲.۵کیلوگرم عنوان کرد و گفت: این میزان از میانگین استاندارد بسیار بالاتر است.

وی افزود: معضل زباله های عفونی و پسماند بیمارستانها یک خطر بسیار جدی برای شهر است.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: زباله‌های عفونی بسیار خطرناک هستند و تاکنون سرنگهای دور ریخته شده در زباله ها صدمات بسیاری به کارگران شهرداری وارد کرده است.

پایدار با بیان اینکه وضعیت دفع زباله ها در بیمارستان‌های شهر یاسوج نامناسب است، اظهار داشت: بیمارستان‌های شهر و مراکز بهداشتی وضعیتی بهتر از شهر یاسوج ندارند و متاسفانه محوطه بیمارستان امام سجاد به محل تولد سگ‌های ولگرد تبدیل شده است.

وی افزود: رها کردن و ریختن زباله ها در کنار رودخانه‌ها، موجب ازدیاد حیوانات ولگرد می‌شود و در اطراف برخی از کشتارگاهها به علت دفع نامناسبات ضایعات گوشت، این معضل قابل مشاهده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد