تاریخ درج خبر : 1395/02/10
کد خبر : ۵۴۱۴۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -
زارعی در شیراز:

به عشایر بودنم افتخار می‌کنم/تعامل مجلس و دولت اقتصاد پویا را به همراه دارد

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شواری اسلامی درحمایت از علی اکبری کاندیدای اعتدالگرای دور دوم مجلس شورای اسلامی حوزه ی انتخابیه شیراز به این حوزه انتخابیه سفر کرد و در جمع عشایر لر و ترک زبان شیراز سخنرانی کرد.

غلام محمد زارعی در این همایش با اشاره به اینکه افتخار میکنم عشایر زاده هستم گفت: امروز به عشق مردم عشایر فارس به اینجا امدم تا برادر عشایر زاده خود را حمایت کنم.

عضو کمسیون صنعت ،معدن وتجارت در مجلس شورای اسلامی تاریخ عشایر به خصوص عشایر جنوب را سرشار از افتخار دانست و اظهار کرد:عشایر جنوب در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران و قبل از انقلاب حماسه های زیادی را خلق کرده است .

وی به فرهنگ غنی عشایردر کشور اشاره کرد و گفت:مردم عشایر در کشور اعم از عشایر لر،ترک،کرد وعرب همه با همدلی و برادری به دنبال تحقق ارمانهای انقلاب و رهبری بوده اند.

غلام محمد زارعی شجاعت،فداکاری،ایثار و ولایت مداری رو از خصوصیات بارزعشایر عنوان کرد و گفت:عشایرجنوب هموراه مردان بزرگی را در خود دیده است که نمونه آشکار ان بزرگ مرد این خطه مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک‌حسینی با روحیه مبارزه و داشتن روح انقلابی بود.

نماینده بویراحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی به وضعیت خاص کشور از لحاظ اقتصادی اشاره کرد وگفت:کشور در زمانی از اقتصاد ۷۰۰میلیاردی عبور کرد و به دلیل نبود برنامه ریزی نتوانست بخوبی از این موقعیت استفاده کند.

زارعی با بیان اینکه امروز کشور نیازمند اقتصاد پویا است نه اقتصاد جزیره ای ابراز داشت :اقتصاد پویا با ارتباط با جهان و استفاده از تمام ظرفیت های داخلی محقق میشود.

وی نیاز امروز مجلس شورای اسلامی را وجود نمایندگان عمل گرا دانست و یاد آورشد:چینش مجلس آینده به گونه ای است که تعامل دولت و مجلس می تواند در راستای اقتصاد پویا گام بزرگی را بردارد.

زارعی در ادامه سخنان خود حوزه زاگرس را دیار زرخیز دانست و افزود:انشاالله در مجلس اینده با حضور نمایندگان حوزه زاگرس فراکسیون توازن قوی تر شود و پیشرفت این حوزه از ایران اسلامی را محقق سازیم.

بر پایه این گزارش در این همایش چهر های شاخص استانهای کهگیلویه وبویراحمد و استان فارس حضور داشتند که از جمله این چهره ها  می‌توان به غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد ودنا در مجلس شواری اسلامی، دکتر پارسایی منتخب مردم شیراز ،مهندس خادم الحسینی مدیرعامل سابق بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد و از چهرهای عشایر استان فارس، دکتر کاویانی از عشایر ترک زبان استان فارس و مهندس اکبری کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شواری اسلامی در شیراز اشاره کرد.

در این همایش هر سه منتخب اول شهر شیراز که از در لیست امید بودند، حضور داشتند و چهره هایی از جمله دستغیب و کاویانی از دیگر مهمانان این برنامه بودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد