تاریخ درج خبر : 1395/02/10
کد خبر : ۵۴۱۴۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری یادواره شهدای تازه تفحص شده دهدشت/قدرت نفوذ‌پذیری ایران اسلامی در سطح جهان به برکت خون شهداست.

امام جمعه دهدشت گفت: قدرت نفوذ‌پذیری ایران اسلامی در سطح جهان به برکت خون شهداست.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سید نصیر حسینی در نخستین همایش یادواره شهدای تازه تفحص شده شهرستان کهگیلویه ” احمد آذریان” و “نصرالله خاکسار” با اشاره به تلاش های برخی افراد در سخت ترین شرایط، داشتن انگیزه را مهم ترین امر در چنین مسائلی عنوان و افزود: عده‌ای در دفاع از ارزش های الهی این مسیر را طی می کنند.

وی ایستادگی هشت سال شهدای ایران اسلامی را انگیزه ای مقدس و نورانی در این مسیر عنوان و بیان کرد: جوانان ما برای این امر مقدس جنگیدند و افتخار و سربلندی برای این مملکت به ارمغان آوردند.

امام جمعه دهدشت مبنی بر سخن دبیر این همایش “شهریار جمالی” در خصوص اعتماد به جوانان و دریابیدن آنها، اساس انقلاب حضرت امام خمینی(ره) را اتکاء به جوانان دانست و تصریح کرد: در دوران سخت اول انقلاب با آن کودتاها چیزی که باعث شد این انقلاب پایدار بماند اعتماد به جوانان بود، جوانان میدان‌دار بودند و این نیروی قدرتمند و شجاع در مقابل هجمه استکبار ایستاد و این همه ایثار و افتخار آفریدند.

حسینی جوانان را سرمایه های عظیم این ملت دانست و گفت: امروزه باید جوانان میدان دار در عرصه های مختلف جنگ اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و تبلیغاتی باشند.

خطیب جمعه دهدشت خواستار الگو گیری جوانان از راه و سیره شهدا شد و اظهار کرد: اگر جوان از حیث علمی و اقتصادی به مراحل رشد برسد اما بصیرت انقلابی نداشته باشد این جوان در اختیار استکبار قرار می گیرد.

وی قدرت نفوذ پذیری ایران در جهان را به برکت خون شهدا عنوان و تصریح کرد: شهدای ما سالیان متمادی با تمام وجودشان در مرزها ایستادند و از انقلاب دفاع کردند و بزرگی وصف ناشدنی به عظمت آفریدند.

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه امروز وظیفه ما در دفاع از آرمان های شهدا چیست؟ گفت: تا تفکر و فرهنگ ایثار و شهادت در میان نباشد هرگز به عظمت و شکوه نخواهیم رسید.

به گزارش سایت استان در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان “احمد آذریان” و “نصرالله خاکسار” تجلیل به عمل آمد.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد