تاریخ درج خبر : 1395/02/10
کد خبر : ۵۴۱۵۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سپاس‌نامه «کی‌عطا طاهری» برای دوستان

همایش تجلیل از مقام معلمی محمدبهمن بیگی و کی عطا طاهری در دهدشت با عنوان نقطه سرخط برگزار شد اما بیماری آقای طاهری مانع از حضور وی در این همایش شد. به رسم ادب چند خطی برای تقدیر و تشکر از همه دوستان نوشت که در این همایش و توسط اعضای خانواده اش قرائت شد. بی بی همایون طاهری دختر کی عطا، این متن را جهت انتشار در اختیار سایت استان قرار داد که در پی می‌آید:

((    برای همه دوستان   ))

زدست مهر یاران ،     کی رَهَم من

زعشق مهربانان  ،      کی جَهَم من

چو دریا  مهرشان  ،    پایابی ندارد

گریزم در غارِدل  ،  تا گم شوم من

    چون آنهمه مِهر و محبت انسان‌های والا و گرامی در دوران زندگی را نتوان جوابگو باشم. این رباعی نه چندان دلنشین را بنام سپاس برای همه آن‌ها ،  آن بخشندگان عشق و انسانیت ،  آن بستانکاران مهربانی همیشگی سروده‌ام ،  با تعظیم و تکریم ، پیشکش جان و تن پاک آن‌ها می‌نماید.

    جز این چامه‌ی خُرد چیزی‌یَم نیست و آن سرلوحه‌ی گفت و نوشتِ مکرر من خواهد بود.

    خرچنگ بیماری مرا در بستر بیمارستان به چنگ آورد. این نام نحس به گویش لری « دُنگِ سلاطین » بود.  به عربی در ادبیات ما « سرطان »  نام گرفت و بجان من افتاد ، با این پتیاره، نتوانم سپاس برخاسته از ژرفای جان و دل خود را ، با دیدار ، یا با سُخنی سَخته و فریادی رسا به گوش و هوش جانِ شیفته مِهرِ آن فرزندان نیک و انسانِ جامعه بیان کند.

    از فرازنده‌ی هستی بیکرانه ، بهروزی و شادکامی همگان را خواستارم.

    پایدار و مانا و پویا و آزاد باشید.  هیچ گاه هیچ کسی را سرانجام بد مباد.

عطا طاهری بویراحمدی

دوم اردیبهشتِ چون بهشت 1395

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حمید بهادر گفت:

    نژاد از دوکس دارد این نیک پی /// ز افراسیاب و زکاووس کی. **** براستی این لطف خداست که دروجود ی انسان گوهرهای نابی چون معنویت ِ, بزرگی , تواضع
    مهربانی وقلم بدستی وزیبا نویسی نهادینه کرد وشد مایه افتخاروسربلندی کسانی که دل در گرو عشایر واستان دارند . همیشه سالم وجاودانه باشی تو ای پیروزمند

پربازديد