تاریخ درج خبر : 1395/02/10
کد خبر : ۵۴۱۵۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ناامیدی از تکمیل سد تنگ‌سرخ با اعتبارات دولتی/ پروژه‌ای با تنها 7 درصد پیشرفت

در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی بویراحمد موضوعاتی مطرح شد از جمله این که امیدی به تکمیل سد تنگ‌سرخ با اعتبارات دولتی نیست.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرستان بویراحمد با حضور مسئولان استانی و به ریاست سید موسی خادمی برگزار شد که در آن پروژه‌های اولویت‌دار عمرانی این شهرستان به همراه شهرستان دنا مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست یکی از موضوعات مهمی که مطرح شد بحث مربوط به ساخت سد تنگ‌سرخ و وضعیت کنونی این پروژه بزرگ آبرسانی بود.

در این نشست علی لطفی مدیر امور آب استان با بیان اینکه لازم است هر دو ماه یکبار چنین جلساتی برگزار شود، اظهار کرد: مشکلات پروژه‌های عمرانی تنها در مشکلات اعتباری خلاصه نمی‌شود بلکه مشکلات بین دستگاهی نیز وجود دارد.

وی گفت: برای مثال برای اجرای یک پروژه نیاز به همکاری منابع طبیعی داریم لذا باید همکاری میان دستگاه‌ها در راستای تسریع و تسهیل در اجرای پروژه‌ها وجود داشته باشد.

این مسئول اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که از 12 میلیارد تومان اعتبارات مصوب تنها یک میلیارد و 800 میلیون تومان تخصیص گرفته‌ایم، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه ضعیف است و تنها در عرض 4 سال 7 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم.

لطفی با اذعان به این نکته که راه‌های مختلف را رفته‌ایم و به نتیجه نرسیده‌ایم، افزود: در برنامه اقتصاد مقاومتی آورده‌ایم که استفاده از فاینانس و همچنین اعتبارات بانک توسعه اسلامی را برای ساخت این پروژه داشته باشیم.

وی گفت: با سرمایه‌گذار لبنانی هم صحبت‌هایی شده و اعلام آمادگی کرده‌ایم که با سرمایه‌گذاران خارجی از جمله یک سرمایه‌گذار چینی وارد مذاکره شویم.

این مسئول با بیان اینکه بخش دولتی و پول‌های آن کمک چندانی به تکمیل این پروژه نمی‌کند، اظهار کرد: باید پیمانکار بخش خصوصی را وارد قضیه کرد.

لطفی افزود: از محل اعتبارات ناچیز دولتی به غیر از کار مطالعاتی هیچ کاری برای سد تنگ‌سرخ نمی‌توان کرد.

وی با بیان اینکه پروژه در حال حاضر در داخل تونل نیمه فعال است، افزود: هنوز در زمینه مالکیت کاری نکرده‌ایم که اگر در قسمت ساحل و کف رودخانه زمین‌ها آزاد شوند خواهیم توانست بخشی از کار را انجام دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد