تاریخ درج خبر : 1395/02/12
کد خبر : ۵۴۱۸۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مصرف تریاک مخلوط به فضولات حیوانی توسط معتادان کهگیلویه و بویراحمدی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدرکهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه دراستان 8 هزار معتاد داریم، افزود:از این تعداد جمعیت 1.8 صدم درصد را بانوان تشکیل می دهند که نسبت به کشور درشرایط بهتری هستیم.
به گزارش سایت استان به نقل از صبح زاگرس ، سید ناصر رضایی در نشست با رئیس ، کارکنان و اساتید دانشکده فنی دخترانه یاسوج که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد با عرض تبریک روز معلم افزود:اگر بخواهیم در یک جامعه ای تحول اندیشه ها و تعالی بشر صورت گیرد باید به سیستم آموزشی و در راس آن به معلمان و اساتید آن جامعه توجه ویژه شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی هم بحث آموزش و هم بحث صیانت از انسان مهم است ،گفت:متاسفانه ما فقط در بحث آموزش واردشده ایم و از صیانت از انسان غافل مانده ایم.

وی بیان کرد:برای اینکه بتوانیم دراین زمینه موفق باشیم باید از ظرفیت معلمان و اساتید تاثیر گذار استفاده کنیم.

رضایی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدرکشور اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است ،تصریح کرد:هرگاه خود مردم و کل جامعه رهبری این مساله را به عهده بگیرند نتیجه بهتری حاصل می شود.

این مسئول با بیان اینکه به طور رسمی یک میلیون و 320 معتاد در کل کشور وجود دارد ،عنوان کرد:10 درصد از این جمعیت را بانوان تشکیل می دهند در حالی که در گذشته این آمار 5 درصد بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد یکی از دلایل افزایش جمعیت معتادان زن را باور های غلط دانست و افزود:بخشی از این باور های غلط از جمله تناسب اندام و زیبایی پوست که مورد توجه بانوان قرار دارد ، توسط مافیای مواد مخدر مورد استفاده و ترویج مصرف مواد مخدردر آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی قرار میگیرد.

رضایی با اشاره به اینکه در کهگیلویه و بویراحمد 8 هزار معتاد داریم افزود:از این تعداد جمعیت 1.8صدم درصد را بانوان تشکیل می دهند که نسبت به کشور درشرایط بهتری هستیم.

وی با بیان اینکه در بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آمار معتادان نسبت به دانشگاه های دیگر کمتر می باشد،افزود:ضریب رشد اعتیاد در بین دانشجویان خانم بیشتر از آقایان است.

رضایی با اشاره به اینکه در استان ما 60 درصد معتادان تریاک مصرف می کنند ،اظهار کرد:تریاکی که دراستان به دست معتادان می رسد تریاک ناخالص و با فضولات حیوانی مخلوط شده است.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دانشکده فنی دختران یاسوج جهت اجرای برنامه های متعدد در زمینه کنترل و پیشگیری بسته شد.

img_6213

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد