تاریخ درج خبر : 1395/02/12
کد خبر : ۵۴۱۸۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

رد پای ماده 180 در تاخیر پروژه های شهرستان های گچساران و باشت

در نشست بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های گچساران و باشت عدم تخصیص اعتبارات ماده 180 مهمترین دلیل تأخیر در اجرای پروژه‌های این دو شهرستان بیان شد.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، نشست بررسی پروژه‌های شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد که از روز جمعه و با بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی دو شهرستان بویراحمد و دنا استارت خورد عصر امروز به بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های گچساران و باشت اختصاص داده شد.

این نشست با حضور سید موسی خادمی استاندار، معاون امور عمرانی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و فرمانداران این دو شهرستان برگزار شد.

پژمان نیک‌اقبالی در ابتدای این نشست ضمن تشکر از تلاش رسانه‌های استان در پوشش مطلوب این نشست‌ها گفت: در این جلسات کاستی‌ها و مشکلات طرح‌های عمرانی بررسی می‌شود و انتظار می‌رود اصحاب رسانه به گونه‌ای مطلوب به پوشش آن بپردازند.

اجرای طرح نوسازی 3 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده مناطق شهرستان گچساران از موارد بررسی شده در این نشست بود که عدم رغبت مردم به نوسازی بافت‌های فرسوده در مناطق بلادیان، لبنان و رادک شهرستان گچساران از مهمترین مشکلات اجرای این طرح بود که تخریب و آواربرداری رایگان واحدها در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار گرفت.

روند صدور پرونده و تهیه نقشه ساختمانی از دیگر مشکلات مطرح شده در اجرای این طرح بود و قرار شد شهرداری گچساران و نظام مهندسی هر کدام ظرف 12 و 10 روز تمامی اقدامات اداری را انجام دهند.

اجرای بسته‌های تشویقی با توجه با ضعف مالی مردم ساکن در بافت فرسوده گچساران پیشنهاد بنیاد مسکن استان برای اجرای طرح نوسازی بافت‌های فرسوده بود.

در ادامه این نشست 61 پروژه این دو شهرستان، شامل 41 پروژه گچساران و 20 طرح باشت با اعتبار 58.5 میلیارد تومان که از محل اعتبارات ملی، ملی استانی شده و اعتبارات ماده 180 بودند بررسی شد.

نصب دستگاه فاضلاب و تصفیه خانه و آبرسانی به شهر دوگنبدان دو پروژه دارای اعتبارات ملی شرکت آب و فاضلاب شهری استان بود که تکمیل فاضلاب و تصفیه خانه دوگنبدان هم‌اکنون دارای پیشرفت بیش از 70 درصدی هستند و در صورت تأمین اعتبارات این پروژه‌ها به زودی افتتاح می‌شوند.

احداث بیمارستان 100 تخت‌خوابی جایگزین بیمارستان شهید رجایی گچساران دیگر طرح مطرح شده در این نشست بود که فاز اول این بیمارستان 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیشرفت فاز دوم بیش از 30 درصد است.

احداث محور بابامیدان- گچساران- بهبهان به طول 35 کیلومتر طرح بررسی شده حوزه راه و شهرسازی بود که 69 درصد اعتبارات این پروژه تخصیص داده شده است.

پروژه آبرسانی به دشت امام‌زاده جعفر و ساماندهی رودخانه باشت و دیل توسط شرکت آب منطقه‌ای در این نشست بررسی شد که برای ساماندهی رودخانه باشت و دیل یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون 667 میلیون تومان آن تخصیص یافته است که البته اجرای دو پروژه شرکت آب منطقه‌ای موجب بدهی 3 میلیاردی به پیمانکار شده است.

در نشست امروز بررسی پروژه‌های شهرستان‌های گچساران و باشت، روند احداث پروژه‌هایی که دارای اعتبارات ملی بودند خوب و مطلوب اعلام شد اما عدم تخصیص حتی یک ریال از اعتبارات ماده 180 مهمترین دلیل تأخیر در اجرای پروژه‌های این دو شهرستان بوده است.

سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان این نشست با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات مالی و اعتباری و کمبود منابع اقدامات خوبی در دو شهرستان گچساران و باشت صورت گرفته، گفت: مدیران شهرستانی برای تأمین اعتبار پروژه‌ها به دنبال روش‌های ابتکاری و راه‌های درآمدزائی باشند.

وی اضافه کرد: فرمانداران جلسات بررسی پروژه‌ها را سه ماهی یک بار با حضور مدیران کل استانی در شهرستان‌های مربوطه برگزار کنند تا روند اجرای طرح‌ها شتاب گرفته و هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد