تاریخ درج خبر : 1395/02/12
کد خبر : ۵۴۱۸۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

باقری هم حرف کیانی را تایید کرد/ رئیس سازمان صنعت و معدن از خواب خرگوشی بیدار شود

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد گفت: اظهارات رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پیرامون وضعیت صنعت‌ها نادرست است و اکثریت واحدهای تولیدی و صنعتی استان تعطیل هستند.
به گزارش سایت استان به نقل از کبنا، لهراسب باقری صبح امروز در جمع خبرنگاران مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی استان روزگار سختی را می‌گذرانند، بیان کرد: متاسفانه برنامه خاصی از سوی مسئولان و متولیان صنعت و معدن استان برای برون رفت از وضعیت کنونی نیز وجود ندارد.
رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از بی‌توجهی مسئولان صنعت و معدن استان و در راس آن رئیس سازمان صنعت و معدن به وضعیت بنگاه‌های تولیدی و کارخانه جات استان عنوان کرد: این بی‌توجهی ناشی از عدم وجود برنامه برای حمایت از واحدهای تولیدی استان است.
باقری تصریح کرد: تعطیلی واحدهای صنعتی استان باعث افزایش جویندگان کار و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مهاجرت روستاییان به شهرهای استان شده و عدم حمایت جدی از بخش خصوص موجب افزایش نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد شده است.
کار آفرین بر‌تر کهگیلویه و بویراحمد تعطیلی ۶۵ درصدی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ استان را درآور دانست و گفت: در کمال تعجب مسئولان و متولیان امر برای رفع این مشکل هیچ برنامه و راهکار علمی ندارند.
وی از نبود سرمایه در گردش و عدم تزریق نقدینگی به عنوان اصلیترین مشکلات واحدهای صنعتی یاد کرد و گفت: عدم همکاری بانک‌ها برای آزادسازی وثایق سرمایه‌گذاران از دیگر علل مشکلات موجود است.
باقری با بیان اینکه متولین صنعت و معدن و مدیران استانی راه تعامل و کمک به بنگاه‌های اقتصادی را بلد نیستند تصریح کرد: این گونه رفتار‌ها و بی‌توجهی‌ها موجب دلسردی سرمایه گذاران خواهد شد و نهایتا این بی‌توجهی به بی‌رغبتی سرمایه گذار‌ها و تعطیلی واحدهای صنعتی منجر خواهد شد.
وی در ادامه با انتقاد شدید از رویکرد رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان در مواجه با مشکلات واحدهای صنعتی تصریح کرد: آیا تا به حال شده این مسئول که باید به عنوان طبیبی برای مشکلات واحدهای صنعتی باشد بازدیدی از واحدهای صنعتی داشته باشد و پای صحبت و درد دل آن‌ها بنشیند.
رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد همچنین خواستار توجه جدی مدیران ارشد استانی به رفع مشکلات واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ استان شد و تصریح کرد: وقت آن است که مسئولان استانی از خواب خرگوشی بیدار شوند به فکر چاره جدی و اساسی برای این مشکلات باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد پ گفت:

    هیچکدام از شماها در حد آقای دیودیده نیستین… تلاشتان بی فایده است دیودیده کارش درسته

  • رحیمی گفت:

    جناب مدیر کل از مدیران دوران آقای احمدی نژاد هستن که خوب با آمار و ارقام توخالی بازی می کردند.ایشام نیز هر موقع یه مصاحبه دارند اذعان می نمایند که مثلا 40 درصد کارخانه هایی که تعطیل شده بودند به چرخه کار برگشته اند.ولی سوال اینجاست در زمان مدیر کلی خود شما تعطیل شدند در دوران احمدی نژاد.

پربازديد