تاریخ درج خبر : 1395/02/13
کد خبر : ۵۴۱۸۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -
دبیر انجمن اسلامی معلمان استان:

دولتی که قدر معلمان را نداند مستبد و جبار است/ دولت احمدی نژاد در حق معلمان کوتاهی کرد

دبیرانجمن اسلامی معلمان استان گفت: هر دولتی که قدر و ارزش معلمان را نداند مستبد و جبار است.

علی خواجوی در مراسم گرامیداشت هفته معلم در دهدشت بیان داشت: کهگیلویه وبویراحمدیکی از مناطقی است ،که سخت ترین دوران خدمت را نسبت به هرکجای کشورکه درنظربگیریم ما فرهنگیان با آن روبرو هستیم ولی چون زادگاه ماست ما هم وظیفه داریم خدمت کنیم.

خواجوی با بیان اینکه انسان یکی ازشاهکارها و شگفتی های است که خداوند خلق کرده، تصریح کرد: شگفتی تر از آن انسان معلم است که انسانهای دیگربه شکل امانت در اختیار این معلم هستند.

این فعال سیاسی، پایه و محور، و اساسی ترین عامل توسعه را انسان دانست و اظهارداشت: این انسان از ابتدا به دست معلم سپرده شده تا آگاهی و علم و سواد را به آن بیاموزد.

وی گفت: خداوند کرامت انسانی را قبل از خود انسان خلق کرده، و پاسداشت و حفظ این کرامت به عهده معلم است انسان و کرامت انسانی هردو را که به عنوان امانت در اختیار دارد رشد می دهد.

علی خواجوی تصریح کرد: در آستانه روز معلم وکارگرهستیم، هرچیزی که به شکل نقد و اعتراض به عادت درآمد خاصیت اولیه خود را از دست می دهد، روز معلم و کارگردر این دوران عادت شده و جایگاه و ارزش معلم و این روز را کم رنگ کرده است.

دبیرانجمن اسلامی معلمان استان اولین معلم را خداوند دانست و افزود: این رسالت و شغل شریف را به بهترین انسان ها یعنی پیامبران واگذار می کند و کثرت معلم و وظیفه معلم در اینجا سنگین می شود، زیرا ادامه این کار بعد ازخداوند و پیامبر بر عهده معلمین گذاشته شده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: در ارتباط با خواستهای معلمان هرکس تاکنون که مسئولیتی داشته انجام وظیفه نکرده به جزء دو وزیرشهیدرجائی و باهنر و وزیری که در شان معلم بوده باشد برای وزارت آموزش پرورش نیامده، به همین دلیل معلمان همیشه معترض و منتقد هستند.

دبیرانجمن اسلامی معلمان ادامه داد: فرهنگی های که درسطح کشوردر ان جی او و نهادها و گروههای مختلف شرکت می کنند همه به این فکر رسیدن که باید تغییر و تحولی بوجود بیاید و این را درسرلوحه کار قرار دادند.

وی به حرکتهای که در دانشگاه و جامعه امروز اتفاق می‌افتد اشاره کرد و گفت، مردم، اندیشمندان، نخبگان و روشنفکران به دنبال تغییر و تحول هستند و هر مانعی که سر راه باشد توسط این قشر و فرهنگیان به مردم آگاهی داده می شود، نمونه بارز این آگاهی حرکت های اخیر7 اسفند در سراسرکشور هست که به جزء چند منطقه توسعه نیافته اکثر مردم کشور رای فکری و رای اندیشه ای دادند.

وی با اشاره به حروف الفبا برای رشد و تکامل انسان گفت: امروزه در دنیا و کشور ما هر بحثی که در مورد توانایی ها وتوانمندی معلم داشته باشیم کافی است فقط به حروف الفبا توجه کنیم.

خواجوی بیان داشت: تمام کتابهای نوشته شده و این همه متخصص و اندیشمند که ما می‌بینیم اگر برگردیم می بینیم ریشه در این سی و دو حرف دارد که معلم با همین ابزار و سرمایه توانسته این شرایط را بوجود بیاورد.

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان با بیان اینکه دولتهایی که تا کنون آمدند، قدر و ارزش و عظمت معلم را ندانستند گفت: دولتهای که قدر و ارزش معلم را نداند دولت مستبد و جبار هست، زیرا معلم یکی از ارکانهای اصلی است که به جامعه آگاهی می دهد و آگاهی هم هیچ گاه سرسازش با استبداد ندارد.

این فعال فرهنگی به دولت قبل اشاره کرد و افزود: دولت قبل فضا و شرایط و بستر را فراهم نکرد و برای رفاه و آسایش معلمان کوتاهی کرد و وظیفه خود را انجام نداد.

خواجوی افزود: شرایطی که حال با آن روبروهستیم نقش اصلی را در انقلاب و بعد از انقلاب چه در اندیشه ناب اسلامی و خط امامی و جریان فعلی که از دوم خرداد تا حالا رسیده را معلمان بازی کردند.

معلم منهای کار علمی و تخصصی و فنی خود که وظیفه اساسی است در پرورش فکر ناب اصلاحاتی در کشور ایران نقش اصلی را داشتند و توانستند به نحو خوبی پرورش بدهند که ما امروز شاهدآن هستیم که در ارتباط با این وظیفه که به عهده دارند چه فداکاری های می کنند.

علی خواجوی گفت: درطول تاریخ همیشه بحث عدم آگاهی مردم در ارتباط با حکومت ها و قدرت های مستبد برمی گردد به نقش آفرینی معلم با خودحکومتها، معلم درمقابل مردم وظیفه دارندشرایط را فراهم کنند.

در پایان این مراسم به سوالات معمان پاسخ داده شد.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • طوبی تقوی نژاد گفت:

  باسلام بنده یک فرهنگی هستم حقوق من خرداد92،یک میلیون وصدهزارتومان بوداماحالاشده 2میلیون وسیصدهزارحالاقضاوت باخودتان بالای صددرصدافزایش داشتیم امامتاسفانه احمدی نژادخانه راازپای بست ویران کرد که خراب کردن یک ابادی آسان است وساختنش………………

  • ؟؟ گفت:

   ایا هزینه ها را مقایسه کردی؟ ایا حقوق شهروندی در اموزش و پرورش فعلی را مقایسه کردی؟ شاید بتوان به جرات گفت در 37 سال انقلاب تیمی ضعیف تر از تیم فعلی اموزش پرورش از صدر تا ذیل وجود نداشته! نمونه بارز ان اموزش و ………..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا جای دفاعی نمانده!!!!!!!!!!!!

 • همشهري شما گفت:

  فکر کنم عملکرد دولت گذشته را نسبت به فرهنگیان عوضی گرفتی برادر از کجا امدی ما هر چه داریم از دوران احمدی نژاد داریم در دوران روحانی شعار بدون عمل بود فقط حرف عمل که اصلا ندیدیم مردم دیگر نا امید هستنند

 • رمضان گفت:

  احتمالا ………………….. که به نیکی ازاحمدی نزادیادنکردی متاسفم برات که قبل وحالا راباهم مقایسه می کنیدبه اندازه تمام دوران احمدی نزادبرای فرهنگیان احترام قائل بودوافزایش حقوق وسایرمزایاداشت حتما خوا ب بودیدکه ندیدید

  • فرهنگی گفت:

   ملا رمضون احتمالا درک نکردی حقوق شهروندی چیه ؟…………………………..! اگر خوابی بیدار شو که سحر نزدیک است رفیق ………………!!!!!!!!

 • علی گفت:

  با فخر و با مباهات / درود بر اصلاحات

 • طاها گفت:

  حکایت کلاغ دم بریده یادم اومد !!!!!!!!!

پربازديد