تاریخ درج خبر : 1395/02/14
کد خبر : ۵۴۱۸۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم بزرگداشت روزمعلم دردانشگاه آزادبرگزارشد

photo_2016-05-03_01-44-47

مراسم گرامیداشت روز معلم، دوازدهم اردیبهشت، با حضور جمع زیادی از مدیران، اساتید ، معلمان و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد دهدشت برگزار شد. بعد از صحبت مقدماتی دکتر سادات ریاست دانشگاه آقایان فتاح شفیعی، نصیر هادی پور، مشیر کشوری و رضا شرافت که از شاخص ترین و تاثیرگذارترین معلمان و دبیران بازنشسته آموزش و پرورش بودند، به بیان خاطرات تلخ و شیرین در موسم فعالیت آموزشی خود پرداختند.
در قسمت دوم برنامه کلیپی توسط رضاخاضع یکی ازاساتیددانشگاه پخش شد که علایق احسان گنجی روزنامه نگار و کارتونیست را با زبانی طنز به تصویر کشیده بود.
در ادامه امید نوروزی اصل معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه به دلایل دعوت خود از احسان گنجی به این مراسم پرداخت و گفت :هنرمندان همه جا باید میزبان تلقی شوند چرا که مابقی میهمانانی هستند که بر خوان گسترده آنها می نشینند و فایده می برند. نوروزی اصل آثار گنجی را در زمره آثار هنر متعهدانه شمرد،افزود آثارگنجی به درد و رنج ها و اختلالات و اغتشاشات احوال درونی و برونی آدمیان امروز می پردازد.معاون فرهنگی دانشگاه آزاددهدشت تصریح کرد: درد و رنج هایی مثل فقر و فلاکت، خشونت، آوارگی و دربدری و ویرانگری ناشی از جنگ و نزاع های بشری در آثار ایشان به تلخی تمام بازنمایی می شوند و از آنجایی که خود این درد و رنج ها معلول درون ناسالم آدمیان هستند احسان از پرداختن به موضوعاتی مثل تعصب، خود شیفتگی و خود برتر بینی، جزم و جمود ، ریا و تزویر نیز دریغ نمی ورزد.
نوروزی اصل بیان داشت:آرمانهای اجتماعی مثل آزادی، عدالت، امنیت و نظم، دغدعه دیگری است که در کارتونهای ایشان به فراوانی دیده می شوند.
سعیدانصاریان مجری برنامه که فرزندیک معلم بازنشته بودبادیدن پدرش دربرنامه اشک درچشمانش جمع شدوپس ازسکوت چنددقیقه ای اززحمات این(پدر) دبیربازنشسته تشکرکرد.
در پایان این جلسه به پاسداشت روز معلم فرماندهی نیروی انتظامی از روسای دانشگاههای آزاد، پیام نور و علمی کاربردی و رییس آموزش و پرورش دهدشت تجلیل نمود.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

200x208
200x208