تاریخ درج خبر : 1395/02/13
کد خبر : ۵۴۱۹۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

15 اردیبهشت یاسوج جهانی می شود

مهمترین رخداد فرهنگی استان با نام روز یاسوج با همکاری شهرداری یاسوج و دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد 15 اردیبهشت 95 در سالن شهید ایزدپناه یاسوج برگزار خواهد شد.
به گزارش سایت استان به نقل از بویرخبر، محمد علی جاوید شهردار یاسوج در گفتگو با خبرنگاران به برگزاری نخستین همایش روز یاسوج و معرفی این شهردر راستای توسعه استان اشاره کرد و گفت: با توجه به لطافت‌های دنیای هنر و تأثیر بسزایی که این مقوله بر اقشار مختلف جامعه دارد، لازم است تا در این زمینه گام‌های ملموس و موثری برداشته شود.

وی تصریح کرد:شهر یاسوج از نگاه گردشگران و افرادی که به این منطقه عزیمت می‌کنند دارای ویژگی‌های منحصر به فرد و قابل توجهی است که باید با برنامه‌ریزی مطلوب از این ظرفیت‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
-16541

محمدعلی جاوید 15 اردیبهشت ماه را زمان برگزاری بزرگترین رخداد بزرگ فرهنگی استان و افزود: روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه ساعت 10 تا 12 جشنواره روز یاسوج در سالن شهید ایزدپناه برگزار می‌شود و یکی از دلایل نامگذاری این روز به خاطر شرایط و وضعیت آب و هوایی شهر در این ایام بود.

وی در ادامه به برگزاری یک همایش دیگر با عنوان همایش یاسوج پایتخت طبیعت ایران در 27اردیبهشت ماه نیز اشاره کرد و گفت :علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند و به عکس‌های برتر در این همایش جوایزی اهدا می‌شود.

شهردار یاسوج به محورهای این همایش اشاره کرد و افزود: محورهای همایش را مدیریت یکپارچه شهری و پیامدهای اقتصادی آن برشهر یاسوج، مشارکت شهروندان و بخش خصوصی در بهبود خدمات، محیط زیست شهری و اقتصاد شهری یاسوج، مدیریت پسماند در شهر یاسوج تهدیدها و فرصت، نقش فرهنگ، هویت و اجتمع در منظر شهری یاسوج، تعاملات اجتماعی در فضاهای شهری یاسوج،محیط زیست و مدیریت شهری، از محورهای این همایش است.

جاوید با بیان اینکه نتایج این همایش تا 16 اردیبهشت ماه اعلام می‌شود، اظهار داشت: همایش ” روز یاسوج” توسط شهرداری یاسوج با مشارکت و همکاری شورای اسلامی شهر یاسوج و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار می‌شود.

یاسوج را امروز گردشگران به نام پایتخت طبیعت به واسطه داشتن طبیعت بکر و زیبا می شناسند فصل زمستان در این شهر زیبای کوهستانی برف شهر می‌بارد و اکثر نقاط و ارتفاعات اطراف آن برای مدتی طولانی پوشیده از برف باقی می‌ماند.

یاسوج یا یاسیج به معنای محلی است که گلهای یاس در آن به صورت فراوان می‌رویند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زینب آقایی گفت:

    جالبه که در تقویم رسمی کشور، پانزده اردیبهشت روز شیراز نام گذاری شده. عجیبه که مسوولان از این موضوع بی اطلاع هستند و به منظور این حرکت فرهنگی قشنگ روز دیگری رو انتخاب نکردند.

پربازديد