تاریخ درج خبر : 1395/02/13
کد خبر : ۵۴۱۹۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون اقتصادی استاندار: سال 94 افت شدیدی در صادرات داشتیم

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افت شدید صادرات غیرنفتی این استان خبر داد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد در بسیاری از زیرساخت‌های اقتصادی مانند یک طفل نوپا است.

به گزارشسایت استان به نقل از تسنیم، مجید محنایی با بیان اینکه این استان در بسیاری از زیرساخت‌های حوزه اقتصادی هنوز مانند یک طفل نوپا است، اظهار داشت: این استان نیازمند توجه ویژه دولت در این زمینه است.

وی خواستار سرکشی مدیران ارشد سازمان توسعه تجارت به این استان شد و افزود: باید با توجه ویژه دولت زیرساخت‌های توسعه صادرات در استان مهیا شود.

محنایی با اشاره به اینکه زنجیره تولید در این استان باید از خام‌فروشی به سمت صادرات سوق پیدا کند، ابراز کرد: واحدهای تولیدی این استان هنوز برای طی کردن روند فرآیند صادرات آموزش‌های لازم را ندیده‌اند.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر بسیاری از صادرات این استان از طریق استان‌های دیگر انجام می‌شود، که این امر باعث می‌شود ما نتوانیم از ظرفیت‌هایی مانند ارزش افزوده استفاده کنیم.

محنایی با اشاره به افت شدید صادرات غیرنفتی این استان در سال 94 نسبت به سال 93، ابراز کرد: باید زمینه‌های لازم برای استفاده تولیدکنندگان این استان از بازارهای جهانی فراهم شود تا شاهد رشد صادرات غیرنفتی این استان باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد