تاریخ درج خبر : 1395/02/14
کد خبر : ۵۴۱۹۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کَره، روستایی با موقعیت جذب اکو توریسم+تصاویر

مدیرکل اداره محیط زیست استان با مردم روستای کره دیدار کرد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویر احمد، در این دیدار که در سیزدهمین روز از اردیبهشت ماه و در مسجد روستای کره و با همراهی فرماندار و بخشدار شهرستان دنا انجام گرفت مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت : بهره برداری پایدار و استفاده صحیح از منابع موجب تداوم آنها میشود.

سید اسد الله هاشمی ضمن اشاره به معضلات زیست محیطی تنگ دیو هاشم روستای کره در آینده گفت : وجود چنین طرحهای در مناطق حفاظت شده که آبشخوری مشترک با حیات وحش دارند منجر به احتمال شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام می شود.

این مقام مسول به نامگذاری سال 95 از طرف مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت : الگوی مصرف نادرست و بهره برداری نامتعارف از منابع طبیعی و محیط زیست موجب تعارض با سخنان رهبر فرزانه انقلاب و تخریب و هدر رفت منابع ملی می شود .
resized_127848_339

هاشمی در ادامه به موقعیت جغرافیایی روستای کره در جذب اکو توریسم پرداخت و گفت : همجوار بودن روستای کره با منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنا مهمترین ظرفیت گردشگر پذیری روستا می باشد.

در این دیدار عباس بهشتی رو فرماندار شهرستان دنا مهمترین اولویت دولت را حفظ محیط زیست و منابع ملی دانست و گفت: وجود مناطق حفاظت شده و پارک ملی دنا که مورد توجه سازمانهای جهانی می باشد مسئولیت را برای ما دو چندان کرده است. دراین نشست بهشتی رو ضمن تشکر از این اقدام مدیر کل حفاظت محیط زیست استان افزود: انتظار این را داریم که هر خانواده یک پاسگاه محیط بانی محیط زیست باشد و خواهان آنیم که مردم همیاران افتخاری محیط زیست باشند.

resized_127982_866

فرماندار شهرستان دنا ضمن اشاره به آزادی دو محیط بان در بند دنا و تشکر از خانواده های پایه گذاران و رضایی نیک افزود: اگر مشارکت و سطح آگاهی عموم به جایی رسد که بجای تقابل تعامل با محیط زیست فرهنگ سازی شود دیگر شاهد تکرار چنین اتفاقهایی نخواهیم بود

در این دیدار تعدادی از مردم روستای کره به بیان مسایل و مشکلات زیست محیطی خود پر داختند.
روستای کره در ۴۰ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد است. این روستا از شمال به قلل دنا از شرق به شهر سی سخت و از جنوب به رودخانه بشار و از غرب به روستای گورگنجو محدود می‌باشد. روستای کره شامل چندین آبادی کوچک نزدیک به هم می‌باشد که کره نامیده می‌شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد