تاریخ درج خبر : 1395/02/15
کد خبر : ۵۴۲۰۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
انتقادات نسبت به عملکرد مجموعه استانداری ادامه دارد؛

کیانی خطاب به معاون استاندار: ما نیامده ایم از کار شما تعریف و تمجید کنیم

نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
ایجاد نمایندگی وزارت خارجه در کهگیلویه و بویراحمد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ایجاد نمایندگی وزارت خارجه در استان خبر داد و گفت: بستر لازم برای ایجاد این نمایندگی در استان فراهم شود.
به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز،  مجید محنایی صبح دیروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به برگزاری خوب و مثمرثمر جلسات این کارگروه اظهار کرد: ۵۷ درصد مصوبات این کارگروه در ۱۱ ماهه سال گذشته اجرایی و عملیاتی شده و استان دارای رتبه مناسبی به لحاظ برگزاری این جلسات است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای اجرایی کردن سایر مصوبات کارگروه با مشکلاتی مواجه هستیم، افزود: اجرایی کردن مصوبات کارگروه رفع موانع تولید، به دلیل سیاست‌های برخی بانک‌ها ممکن نیست و باید این مشکلات به وسیله استان به معاون اول رئیس جمهور انعکاس داده شود.
وی اضافه کرد: دست بانک‌های استان برای اجرایی کردن مصوبات بسته است و باید مشکلات به صورت دسته‌بندی شده با امضای استاندار به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور منعکس شود.
این مسئول در ادامه عنوان کرد: قائم مقام صندوق توسعه ملی آخر اردیبهشت جاری برای بررسی مشکلات استان به کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند.
محنایی همچنین از ایجاد نمایندگی وزارت خارجه در استان خبر داد و گفت: باید زمینه لازم برای ایجاد این نمایندگی در استان فراهم شود.
داریوش دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه ۲۵۹ مورد مصوبه سال گذشته داشتیم، اظهار کرد: ۱۴۹ مورد از این مصوبات اجرایی و ۱۱۰ مصوبه نیز در حال اجرا است.
جبار کیانی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج نیز در این نشست گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد مصوباتی، تصویب می‌شود، اما پیگیری نمی‌شود و نگاه منطقه‌ای در اجرا آنها وجود دارد.
وی افزود: فرایند اجرای مصوبات در استان کهگیلویه و بویراحمد قانون مند نیست و بانک‌ها به مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چندان پایبند نیستند که باید با آنها برخورد لازم شود.
محمدی مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین در این نشست خطاب به مجید محنایی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر بانکی به وظایفش عمل نمی‌کند، چرا اسامی آنها را اعلام نمی‌کنید. سال گدشته هزار میلیارد ریال مطالبات تولیدگان پرداخت شد.

در این نشست بحث لفظی بین مجید محنایی و جبار کیانی نیز نظر همه را به خود جلب کرد، محنایی در این جلسه گفت: آقای کیانی در تمام جلسات با دستگاه‌ها بحث می‌کند، که کیانی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خطاب به محنایی گفت: ما نیامده‌ایم که از کار شما تعریف و تمجید کنیم، قانونی و با مستند صحبت‌ می‌کنم، معترض هستم، هر روز صنعتگران را دادگاه می‌خواهند و از طرفی پول بانک‌ها در دست شما است و نه پول نزول.
صابر مظاهری مدیرکل کار و تعاون کهگیلویه و بویراحمد نیز خطاب به کیانی گفت: بخش خصوصی نیاز در مورد دولت اظهارنظر کند، شما در مورد هفته کارگر هم اظهار نظر می‌کنید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد