تاریخ درج خبر : 1395/02/17
کد خبر : ۵۴۲۰۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

خبر خوش برای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد: سهم مناطق محروم نفتخیز از درآمدهای نفتی افزایش یافت

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سهم مناطق محروم نفتخیز کشور از درآمدهای نفتی افزایش یافت.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، غلامرضا تاجگردون افزود: سهم مردم مناطق محروم نفتخیز کشور از درآمدهای نفتی که پیش از این دو درصد بود در بودجه سال 95 به سه درصد افزایش یافت.
وی بیان کرد: امید است با موافقت این قانون از سوی شورای نگهبان بتوان گامی بلند به سوی توسعه مناطق محروم نفتخیز کشور برداشت.
تاجگردون با اشاره به مشکلات مردم مناطق نفتخیز کشور به ویژه در آلایندگی های زیست محیطی، اظهار کرد: توجه به توسعه مناطق نفتخیز به ویژه در بخش های کمتر توسعه یافته از برنامه های مهم دولت و مجلس شورای اسلامی است.
وی با بیان اینکه 342 میلیارد ریال از 514 میلیارد ریال بودجه محقق شده سال 95 – 94 شهرستان گچساران از بودجه دو درصد نفت بود، عنوان کرد: اعتبارات نفت نقش مهمی در توسعه زیرساخت های رفاهی زندگی در این منطقه داشته است.
تاجگردون از پیش بینی تسهیلات ویژه برای مناطقی از کشور که دارای شاخص بیکاری بالاتر از میانگین کشوری هستند در قانون لایحه بودجه سال 95 خبر داد.
وی ابراز داشت: افزایش سهم اعتباری، تسهیلات بانکی و تخفیف از اولویت های دولت و مجلس شورای اسلامی برای بهبود شاخص بیکاری در مناطق با شاخص بیکاری بالاست.
تاجگردون با یادآوری نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، افزود: امید است با همدلی مردم و مسئولان اجرایی بتوان شاهد تحقق این شعار مهم بود.
شهرستان 120 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد دومین تولید کننده نفت در کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد