تاریخ درج خبر : 1392/05/17
کد خبر : ۵۴۲۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نماز عید فطر در ورزشگاه آزادی دهدشت اقامه می‌شود

سایت استان: ورزشگاه آزادی دهدشت فردا میزبان حضور خیل عظیم مؤمنان پرهیزگار در نماز عید فطر به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی با تبریک فرارسیدن عید بزرگ فطر اظهار داشت: عید فطر عید بازگشت انسان به فطرت است.

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: مردم مؤمن و متدین دهدشت فردا همزمان در روز عید فطر شکوه بندگی در جشن رمضان را به نمایش خواهند گذاشت.

حسینی عید فطر را بزرگ‌ترین اعیاد برشمرد و با بیان اینکه در این عید عده‌ای خوشحال و کسانی پشیمان هستند گفت: آن‌هایی که در یک ماه ضیافت الهی از برکات بی‌کران این ماه پر برکت بهره بردند در روز عید از شادی در پوست خود نمی‌گنجند.

امام جمعه دهدشت ادامه داد: کسانی که نسبت به ماه مهمانی خدا بی‌تفاوت بودند و عمداً روزه‌خواری کردند در روز جشن بندگی پشیمان و مضطرب خواهند بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه شب عید فطر را با فضیلت و پر برکت خواند و با تأکید بر لزوم بهره‌وری از لحظه‌های ناب پایانی ماه رمضان تصریح کرد: شب زنده داری و عبادت در آن مستحب است و کمتر از شب قدر نیست.

حسینی غسل کردن هنگام غروب آفتاب، شب زنده‌داری به نماز و دعا و استغفار و زیارت قبر مطهّر امام حسین (ع) را از جمله اعمال مخصوص شب عید برشمرد و افزود: البته برای کسانی که از کربلا دور هستند، خواندن زیارت مخصوص این شب سفارش شده است.

امام جمعه دهدشت برپایی نماز عید فطر به عنوان شکرانه یک ماه امساک و دوری از گناه و حرام را نقش زرین بندگی به صورت جامع بر دل‌ها عنوان کرد و در مورد ابعاد اقتصادی و اجتماعی عید فطر به پرداخت زکات فطره یاد کرد و گفت: زکات فطره عاملی ارزشمند برای فقرزدایی، کمک به محرومان و حل مشکلات اجتماعی در جامعه اسلامی است.

حسینی با اشاره به اینکه اقدامات برگزاری نماز عید فطر انجام شده اذعان داشت: ستاد نماز جمعه با همکاری اداره ورزش و جوانان، شهرداری، نیروی انتظامی و سایر ادارات و نهادها ورزشگاه آزادی برای برگزاری نماز عید آماده شده و فردا با حضور پر شور مردم در صفوف به هم فشرده اقامه خواهد شد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد