تاریخ درج خبر : 1395/02/17
کد خبر : ۵۴۲۰۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

با بسته‌ی جدید اعتباری بانک مسکن، ساخت و ساز رونق می‌گیرد

اعضای فعال انجمن انبوه‌سازان استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه‌ی هم‌اندیشی با مسوولان بانک مسکن شرکت کردند.
به گزارش سایت استان، رئیس انجمن انبوه‌سازان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌و‌گو با هفته‌نامه ماهرویان ضمن اعلام این خبر گفت: این جلسه به منظور آگاهی انبوه‌سازان استان از بسته‌ی اعتباری جدید بانک مسکن تشکیل شده‌است.
داوود دهقانی افزود: بسته‌ی اعتباری بانک مسکن می‌تواند در سازندگان ایجاد انگیزه کند، همچنین متقاضیان مسکن را به خرید واحدهای مسکونی ازانبوه‌سازان ترغیب کند.
رئیس انجمن انبوه‌سازان استان کهگیلویه و بویراحمد بسته‌ی اعتباری جدید بانک مسکن را از این حیث که هم‌زمان هم عرضه را تحریک می‌کند و هم تقاضا را بسیار مثبت ارزیابی کرد. وی اظهار داشت: مسوولان دولت تدبیر و امید رونق بخش مسکن و ساختمان را یکی از راه‌های خروج از رکود حاکم بر فضای اقتصادی جامعه می‌دانند و این بسته‌ی اعتباری می‌تواند به تحقق این هدف کمک کند.
دهقانی با اشاره به اینکه شرایط جدید بانک مسکن جهت مساعدت به انبوه‌سازان است اضافه کرد: همه‌ی انبوه‌سازان استان برای بهره‌مندی از امکانات و فرصت‌های پیش رو لازم است پروانه‌ی انبوه‌سازی معتبر داشته باشند، بنابراین کسانی که مدارک نقص مدرک دارند یا مدت اعتبار پروانه‌ی آنها منقضی شده‌است نسبت به رفع نقص یا تمدید اقدام نمایند. وی همچنین از کسانی که بدون پروانه به انبوه‌سازی مشغول هستند نیز خواست برای تشکیل پرونده و اخذ پروانه به انجمن انوه‌سازان استان کهگیلویه و بویراحمد مراجعه نمایندبانک مسکن به سه طرح اعطای تسهیلات ویژه به انبوه‌سازان، طرح تضمین فروش اقساطی مسکن و حساب امانی پیش‌فروش واحدهای مسکونی برای رونق ساخت و ساز پیش‌قدم شده‌است.
براساس طرح اول به ازای هر واحد صنعتی ساز تا سقف یک میلیارد و یکصد میلیون ریال و به ازاء هر واحد سنتی یا معمولی تا سقف 900 میلیون ریال در یاسوج و در سایر شهرهای استان به ازاء هر واحد معمولی 700 میلیون ریال از سوی بانک مسکن تسهیلات مشارکت بدون سپرده پرداخت می‌شود.
در طرح دوم بانک مسکن واریز اقساط انبوه‌سازانی را که واحد مسکونی خود را به صورت قسطی به خریدار می‌فروشند تا سقف یک میلیارد و پانصد میلیون ریال تضمین می‌کند. بنابراین انبوه‌ساز بدون دغدغه‌ی عدم وصول مطالبات خود واحد خود را به فروش می‌رساند به طوری‌که بانک مسکن چه خریدار قسط خود را واریز نماید و چه واریز آن را به تاخیر بیاندازد پایان هر ماه مبلغ قسط را به حساب فروشنده واریز می‌نماید.
و اما در طرح سوم بانک مسکن واسط بین انبوه‌ساز و خریدار برای پیش فروش واحدهای مسکونی می‌شود. یک حساب امانی توسط انبوه‌ساز یا فروشنده در بانک مسکن افتتاح می‌شود و خریداران وجوه خود را بر اساس قرارداد به این حساب امانی واریز می‌نمایند. بانک مسکن بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه و مطابق قرارداد مبلغ را به حساب سازنده یا همان پیش‌فروش کننده‌ی واحدهای مسکونی واریز می‌نماید. این طرح عدم اطمینان بین پیش‌فروش کننده و خریدار را از بین می‌برد.
با این اوصاف همان‌گونه که رئیس انجمن انبوه‌سازان استان گفته‌است مجموع این طرح‌ها از سوی بانک مسکن امیدها را برای رونق ساخت و ساز و تحرک بیش از 220 صنعت وابسته به بخش مسکن، شعله‌ور کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد