تاریخ درج خبر : 1395/02/17
کد خبر : ۵۴۲۰۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مسئولان استان کم کارند/ انجمن علمی هوافضای استان نیازمند حمایت است

رئیس کل انجمن علمی هوافضای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: انجمن علمی هوافضای استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 89 به منظور ساماندهی و حمایت از مخترعین توسعه علم در استان و اشتغال زایی در حوزه هوا فضا و رباتیک راه‌اندازی شد و تاکنون در شهرستان‌های بویراحمد و گچساران دارای شعبه است و تا پایان سال جاری در شهرستان‌های کهگیلویه و لنده و دنا نیز انجمن هوا فضا تاسیس می‌شود.

به گزارش سایت استان، محمودی تصریح کرد: انجمن هوا فضای استان در حوزه‌های نانو، هوا فضا،کامپیوتر، ریاضیات، فیزیک، رباتیک،نجوم و طراحی و ساخت سازه فعالیت می‌کند و تاکنون موفقیت‌های چشم‌گیری را در این حوزه‌ها کسب کرده است.

این مسئول علمی استان با اشاره به افتخارات این انجمن علمی گفت:استان دارای دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه‌ای است و پتانسیل خوبی برای پیشرفت در حوضه ی علمی در سطح کشور را دارد اما علی‌رغم استعداد و توانایی دانش‌آموزان هیچ‌گونه حمایتی از سوی مسئولان استان از انجمن علمی هوا فضای استان نمی‌شود.

وی ضمن انتقاد شدید به مسئولین استان گفت:کسی که به عنوان مسئول در یک نهاد منصوب میشود در قبال مردم مسئولیت دارد و فردای قیامت باید در مقابل خداوند جوابگو باشد یک مسئول باید توان و تلاشش را برای حل مشکلات استان و مردمش بگذارد نه از مسئولیتش برای رسیدن به مقاصد شخصی خود استفاده کند.

رئیس کل انجمن علمی هوافضای استان گفت:استان کهگهلویه و بویراحمد تنها استانی است که فاقد پارک علم و فناوری است که این مهم نشان دهنده ی ضعف و کم کاری مسئولین مربوطه در استان میباشد که امیدوارم این مشکل به زودی حل شود و بستری برای رشد و پیشرفت جوانان مستعد فذاهم شود.

علی محمودی با بیان اینکه انجمن علمی استان از رتبه خوبی در کشور برخوردار است، افزود: انجمن علمی هوا فضای استان به صورت مستقل فعالیت می‌کند و تحت پوشش و حمایت هیچ نهاد خاصی نیست، لذا انتظار می‌رود مسئولان ارشد استان و استاندار محترم به عنوان نماینده تام‌الاختیار دولت در استان این انجمن را مورد حمایت قرار دهد.

علی محمودی رئیس کل انجمن علمی هوافضای استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت:همچنین از آقای زارع پور مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان کمال تشکر را دارم و از تمام رسانه ها و خبر گزاری های استان که همیشه صدای مارا به مردم و مسئولین رساندند و پوشش رسانه ای برنامه های انجمن نهایت تشکر را میکنم.

امید است با اتکا به خداوند سبحان و همت و پشتکار نخبگان دیار چهار فصل و تمدن ساز کهگیلویه و بویراحمد روز به روز شاهد رشد و بالندگی استانمان باشیم.

افتخارات انجمن علمی هوافضای استان کهگیلویه و بویراحمد:

1-کسب مقام دوم سومین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی دانشگاه صنعتی شریف و کسب سهمیه بین المللی در سال 91

2-کسب مقام سوم در مسابقات فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در حوزه طراحی و ساخت هواپیمای عمود پرواز برای اولین بار در ایران در سال92

کسب مقام دوم در مسابقات طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی دانشگاه صنعتی شریف در طراحی و ساخت هواپیمای عمود پرواز در سال 92

4-کسب مقام دوم در مسابقات فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در حوزه طراحی و ساخت هواپیمای بدون موتور در سال 92

5- کسب مقام اول در مسابقات فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در حوزه طراحی و ساخت وبلاگ و وبسایت در سال92

6- کسب مقام اول در مسابقات فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در حوزه طراحی و ساخت سازه در سال 92

8-کسب مقام اول در پنجمین دوره مسابقات ملی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) و جابجایی رکورد کشوری در سال92

9- کسب مقام سوم در پنجمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی دانشگاه صنعتی شریف در سال 93 که طی اقدامی خیر خواهانه جوایز نقدی آن به کودکان سرطانی بیمارستان محک تهران اهدا شد.

10-کسب 3 مقام متوالی اول،دوم و سوم در مسابقات اختراعات کشوری در سال 94 که انجمن هوافضای استان در این دوره از مسابقات عنوان برترین تیم فنی کشور را کسب کرد.

از موفقیت‌های انجمن هوا و فضای استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد