تاریخ درج خبر : 1395/02/19
کد خبر : ۵۴۲۲۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -
تلاش قابل تقدیر کیانی در رفع مشکلات بخش خصوصی استان

وثایق مازاد توسط بانک‌ها آزاد شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج با بیان اینکه تاکنون تلاش عمده برای فعال کردن صنایع راکد، استمهال بدهی های گذشته بود گفت: این راه حل ها، بدون تزریق منابع جدید بانکی، کارگشا نیست.
به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، جبار کیانی روز یکشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد افزود: بسیاری از واحدها برای شروع فعالیت پس از یک دوره رکود، به منابع جدید بانکی نیاز دارند.
وی عنوان کرد: برخی بانک ها به شیوه سخت گیرانه ای اقدام به گرفتن وثیقه های سنگین بانکی کرده اند که توان فعالیت و اخذ تسهیلات جدید را از واحدهای تولیدی گرفته است.
کیانی بیان کرد: آزادسازی وثایق مازاد توسط بانک‌ها می تواند گرهگشای بخش مهمی از مشکلات کنونی صنایع راکد استان باشد.
وی با بیان اینکه دولت در دو سال اخیر تلاش های گسترده ای برای فعال کردن صنایع راکد کرده است افزود: اما سخت گیری های بانکی، اخذ وثیقه های سنگین برای بدهی های گذشته و نیز نبود نقدینگی و سرمایه در گردش باعث کند شدن روند فعال شدن کارخانه های راکد شده است.
وی اظهار کرد: اگر محل اجرای طرح‌های تولیدی به عنوان وثیقه پذیرفته شود و بانک‌ها وثایق مازاد سرمایه‌گذران را آزاد کنند فضای کسب و کار، رونق می گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با بیان اینکه با وجود کاهش تورم، هنوز برخی بانک ها تسهیلات با نرخ 21 درصد پرداخت می کنند گفت: بدون کاهش نرخ سود بانکی، فضای کسب و کار بهتر نمی شود.
کیانی گفت: مجموعه راه حل ها با هم می تواند شرایط رکود در تولید را تغییر دهند و بدون هماهنگی همه اجزای نظام اقتصادی و تصمیم ساز، تلاش های یک بخش دولت عقیم می ماند.
کهگیلویه و بویراحمد براساس پروانه های بهره برداری صادر شده 750 واحد صنعتی دارد که براساس آمارهای مختلف بیش از 25 درصد آنها در سال های گذشته راکد یا نیمه فعال شده اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد