تاریخ درج خبر : 1395/02/19
کد خبر : ۵۴۲۲۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش جمعیت عامل خشک شدن درختان آبشار یاسوج

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد گفت: به دلیل افزایش جمعیت، آبی که باید درختان چندین ساله آبشار را آبیاری کند در قالب آب شرب مورد استفاده قرار می‌گیرد و این درختان در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند و درحال نابودی هستند.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سید کرامت‌الله فرج‌زاده پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان بویراحمد با اشاره به اولویت‌های بخش کشاورزی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در بخش کشاورزی توجه به اولویت‌های این بخش مهم است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه قطب کشاورزی می‌تواند از بخش‌های توسعه‌ای کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد باشد، گفت: همه مسؤولان باید در راستای رفع مشکلات بهره‌برداران این بخش منسجم عمل کنند.

فرج‌زاده به عمده مشکلات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: عمده مشکل اصلی بخش کشاورزی آب است که باید وضعیت تخصیص منابع آبی به این بخش بررسی و نسبت به افزایش آن پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

این مسؤول ورود آلودگی به اراضی کشاورزی را از دیگر مشکلات این بخش عنوان کرد و خواستار رفع این مشکل و جلوگیری از خسارات وارده به بخش کشاورزی شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه توسعه شهری و روستایی بخش کشاورزی را با مشکل مواجه کرده است، گفت: با توجه به افزایش جمعیت آبی که باید باغات و مزارع کشاورزی را آبیاری کند به لوله‌های آب شرب انتقال داده شده و بخش کشاورزی را با مشکل مواجه کرده است.

فرج‌زاده با ابراز گلایه‌مندی از وضعیت کنونی در تخصیص منابع آبی و خشک شدن درختان برخی اماکن گردشگری شهر یاسوج اذعان کرد: به دلیل افزایش جمعیت، آبی که باید درختان چندین ساله آبشار را آبیاری کند در قالب آب شرب مورد استفاده قرار می‌گیرد و این درختان در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند.

وی به دیگر مشکلات بخش کشاورزی در شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: متاسفانه مکان‌هایی با اولویت کشاورزی در حال تفکیک هستند و به سمت ویلا‌سازی و باغداری می‌روند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد در پایان به اعتبارات شهرستان گریزی زد و گفت: با تشکیل شورای برنامه‌ریزی با تلاش فرماندار از حق شهرستان دفاع خواهیم کرد و در توزیع اعتبارات متوازن برخورد می‌کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد