تاریخ درج خبر : 1395/02/19
کد خبر : ۵۴۲۲۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

سرطان رحم دومین سرطان شایع زنان کهگیلویه و بویراحمد

سرطان رحم دومین سرطان شایع زنان در کهگیلویه وبویراحمد است.
دبیر برگزاری نخستین سمینار سرطان رحم کهگیلویه وبویراحمد گفت: سالانه 400 نفر به انواع سرطان در کهگیلویه وبویراحمد دچار میشوند که 70 درصد آنها منجر به مرگ می شود.
زهرا رضایی افزود: میزان شیوع سرطان رحم 1 تا 2 درصد در بین زنان است اما از آنجا که بر کانون خانواده تاثیر می گذارد دارای اهمیت بسیار زیادی است.
وی عوامل ژنتیکی ، تغذیه نامناسب و افزایش مصرف فست فود و کباب ها ، چاقی و کم تحرکی ، و سبک زندگی نامناسب را عمده ترین دلایل افزایش این نوع سرطان در بین بانوان دانست.
دبیر برگزاری نخستین سمینار سرطان رحم در استان گفت : بیماران مبتلا به سرطان ماهانه 3 تا 4 میلیون تومان برای درمان خود هزینه می کنند.
زهرا رضایی افزود : علائم سرطان رحم ، خونریزی های غیر طبیعی واژینال ، درد شکم و لگن است که از طریق آزمایشات پزشکی و نمونه برداری از پوشش داخلی رحم تشخیص داده می شود .
رییس بخش شیمی درمانی و آنکولوژی بیمارستان امام سجاد(ع ) یاسوج هم در این سمینار گفت : سرطان ها ، بعد از حوادث و سوانح و بیماری های قلبی و عروقی ، سومین عامل مرگ و میر در کهگیلویه وبویراحمد و کشور است.
محمدامین ناظرمظفری افزود: این آمار در حال افزایش و صعود به جایگاه دوم است و سالانه 90 هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور شناسایی می شود.
وی گفت: 40 درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند.
در این سمینار یکروزه متخصصان زنان ، داخلی ، پزشک عمومی ،پرستاری ، مامایی ، علوم آزمایشگاهی و رادیولوژی با علائم سرطان رحم ، روشهای تشخیص ، جدیدترین راه های درمان و روشهای مراقبت پرستاری آشنا شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد