تاریخ درج خبر : 1395/02/19
کد خبر : ۵۴۲۲۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش نگران کننده خودکشی در استان/ فقر و بیکاری مهم ترین عامل خودکشی در استان

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه وبویراحمد میزان خودکشی در این استان را بویژه طی یک سال اخیر رو به افزایش و نگران کننده اعلام کرد.
به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی مداخله در بحران خودکشی در یاسوج افزود: میزان سن خودکشی نیز در این استان کاهش یافته و به حدود 14 سال رسیده است.
وی میزان خودکشی های منجربه فوت در سال گذشته را با 21 مورد افزایش نسبت به سال 93و با توجه به آمارهای رسمی 64 مورد اعلام کرد.
میرمحمدی تنش و اختلال های روانی را یکی از شایع ترین و مهمترین دلایل بروز خودکشی در این استان بویژه در بین جوانان و حتی نوجوانان دانست.
وی گفت: فقر و بیکاری و مشکلات اقتصادی در کنار ضعف ها و خلاء های فرهنگی و دینی در خانواده ها نیز از دیگر دلایل مهم در افزایش روزافزون بحران خودکشی در این استان است.
وی با اشاره به اهتمام ویژه و اولویت مهم دولت یازدهم در سال 95 برای تدوین برنامه های راهبردی و عملیاتی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی نیز گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی یکی از این برنامه ها است.
وی یادآور شد: شناسایی مناطق در معرض خطر آسیب های اجتماعی ، ساماندهی مناطق حاشیه ای شهرها و احصا دلایل اصلی در بروز معضلات اجتماعی نیز از دیگر برنامه های مهم متولیان امر در حوزه اجتماعی در این استان است.
میرمحمدی بر ضرورت برنامه ریزی های صحیح و اثرگذار و مشارکت جدی نخبگان و نهادهای فرهنگی و مرتبط و نیز سازمان های مردم نهاد در زمینه کاهش بحران های اجتماعی تاکید کرد.
وی گفت: البته تا زمانی که نسبت به آسیب های اجتماعی نگاه واقع بینانه و پرهیز از کتمان واقعیت ها وجود نداشته باشد، نباید انتظار کاهش این معضلات و تصمیم گیری های صحیح و اصولی در این راستا را داشت.
کارگاه آموزشی منطقه ای مهارت های مداخله در بحران خود کشی روز دوشنبه با شرکت بیش از 40 نفر از کارشناسان اورژانس اجتماعی از هفت استان با حضور ‘حسین اسدبیگی’ رئیس فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در یاسوج آغاز شده است.
این کارگاه دو روزه با حضور کارشناسان بهزیستی استان های فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر ، خوزستان ، ایلام و کهگیلویه وبویراحمد در حال برگزاری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد